Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Чи оподатковується транспортним податком Volkswagen Touareg Ambience?

Підприємство у грудні 2020 року придбало автомобіль Volkswagen Touareg Ambience 3.0 V6 TFSI, вартістю 2 016 791 грн (з ПДВ). Яку суму транспортного податку необхідно сплатити за 2020 рік і в які строки подати декларацію?

Згідно з пп. 267.2.1 ПКУ, об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою КМУ, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Тобто для визначення того, чи підпадає автомобіль під оподаткування транспортним податком необхідно зважати не на фактичну вартість придбання такого автомобіля, а на його середньоринкову вартість, яка розраховується Мінекономрозвитку і публікується на офіційному сайті на рік. ПКУ не передбачено порядку розрахунку середньоринкової вартості авто, з метою оподаткування транспортним податком, самим платником податку. Це здійснює лише уповноважений за ПКУ орган з публікацією відповідної інформації на наведеному вище сайті.

Відповідно до інформації, що наведено на сайті Мінекономрозвитку, Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 році, не містить такої моделі як Volkswagen Touareg Ambience.

Таким чином, придбане підприємством авто не є об’єктом оподаткування транспортним податком, а отже, подавати Декларацію не потрібно.

Крім того зауважимо, що користуючись розрахунком, наведеним на сайті Мінекономрозвитку, автомобіль моделі Volkswagen Touareg Ambience навіть 2021 року випуску (тобто новий) має середньоринкову вартість 1 479 571,54 грн, а отже, не є об’єктом оподаткування транспортним податком і у 2021 році.

Детальніше про транспортний податок, зокрема, у 2021 році ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Автотранспорт , Транспортні засоби , Транспортний податок

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі