Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Матеріальна допомога на лікування директору підпрємства: що з оподаткуванням?

Директор потрапив з COVID-19 в лікарню. Є договір з клінікою, видаткова накладна на препарати і перебування в реанімації, сума приблизно 400 тис. грн. Виплата буде не одноразова, а з розбивкою частинами. Чи підлягає сума МД на лікування оподаткуванню? Як правильно відобразити в обліку?

Згідно з пп. 165.1.19 ПКУ, до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом № 1645 та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону №4004 за наявності відповідних підтверджувальних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. 

У цьому випадку працівник пише заяву з проханням укласти договір з медичним закладом та оплатити вартість лікування (у т. ч. придбання ліків) за таким договором. Після цього роботодавець укладає договір безпосередньо із медичним закладом і на підставі  виставленого рахунку перераховує гроші згідно з договором на розрахунковий рахунок закладу. На підставі цих документів також видається наказ.

Цільова допомога на лікування, перерахована безпосередньо закладу охорони здоров'я, не включається до оподатковуваного доходу працівника підприємства, а також члена сім'ї працівника першого ступеня спорідненості на підставі пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ. При цьому сума такої допомоги законодавчо не обмежена. 

У формі № 1ДФ допомога на лікування працівника, перерахована закладу охорони здоров'я відображається за ознакою «169».

На кошти перераховані медичному закладу на оплату лікування працівника ЄСВ не нараховується (п. 3.30, п. 3.32 Інструкції №5 п. 13 розділ II Переліку № 1170). 

В обліку надання МД працівнику на лікування шляхом перерахування коштів на рахунок мед. закладу відображається так:

  • Дт 949 Кт 685 - нараховано МД працівнику;
  • Дт 377 Кт 311 - перераховано МД медзакладу;
  • Дт 685 Кт 377 - залік заборгованостей.

З метою оподаткування фінрезультату податком на прибуток коригування за пп. 140.5.10 ПКУ в даному випадку не застосовується, оскільки працівник – отримувач допомоги є платником ПДФО. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Облік , Матеріальна допомога , Фінансова допомога , Медицина , COVID-19

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі