Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Як оподатковується продаж фізособою майнового право на нерухомість?

Фізособа інвестувала кошти в будівництво, придбавши майнове право на будівлю. Чи оподатковується продаж такого права іншій особі, якщо вартість продажу більша за вартість купівлі?

Про особливості оподаткування зазначеної операції можемо почитати в листі ДФСУ від 09.03.2016 р. №2458/Г/99-99-17-02-03-14, Постанові ВСУ від 24.06.2015 р. № 6-318цс15, Постанові ВС від 06.08.2019 р. у справі № 826/14183/16.

Тезисно:

  • спеціальний порядок оподаткування, встановлений ст. 172 ПКУ для операцій продажу нерухомого майна, не застосовуються до операцій продажу майнових прав на нерухоме майно;
  • з точки зору ПКУ, доходи від продажу майнових прав – це інші доходи, які оподатковуються згідно з пп. 164.2.20 ПКУ;
  • якщо це інші доходи, то вся їх сума включається до оподатковуваного доходу і оподатковується за загальною ставкою ПДФО 18% і ВЗ 1,5%. Таким чином, оподатковуваний дохід з метою оподаткування не зменшується на вартість придбання майнового права;
  • фізособа продавець зобов'язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року (пп. 168.2.1 ПКУ), у строк до 1 травня наступного року (пп. 49.18.4 ПКУ);
  • фізособа повинна сплатити ПДФО і ВЗ, визначений за декларацією, до 1 серпня наступного за звітним року (пп. 179.7 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Будівництво , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі