• Посилання скопійовано

Оподаткування отриманої компенсація відсотків за кредит від держави

ТОВ - платник податку на прибуток та ПДВ отримало кредит під 3% річних за державною програмою «Доступні кредити 3-5-7-9%». Чи виникає у ТОВ дохід на різницю (компенсацію відсотків від держави)? Чи потрібно дисконтувати?

Спершу подивимося, як нарахування і сплата, а потім часткова компенсація відсотків відображається в бухгалтерському обліку (окрім отримання кредиту для створення кваліфікаційного активу, про який нижче):

  • Дт 951 Кт 684 – нараховані відсотки;
  • Дт 684 Кт 311 – сплачені відсотки;
  • Дт 311 Кт 482 – отримання часткової компенсації відсотків;
  • Дт 482 Кт 718 – на дату отримання визнання доходу за отриманими відсотками (див. п. 16, п. 19 П(С)БО 15).

Але якщо кредит отримано для створення кваліфікаційного активу і відсотки згідно з П(С)БО 31 капіталізують (Дт 15 Кт 684, потім введення в експлуатацію: Дт 10, 11, 12 Кт 15, після чого нарахування амортизації: Дт 23, 91, 92, 93, 94 Кт 13), дохід від отриманого фінансування визнаємо доходом таким чином:

  • Дт 311 Кт 482 – отримання часткової компенсації відсотків;
  • Дт 482 Кт 69 – одночасно з попередньою проводкою;
  • Дт 69 Кт 745 – дохід визнається за п. 18 П(С)БО 15  протягом періоду корисного використання відповідних об’єктів інвестування (основних засобів, нематеріальних активів тощо) пропорційно сумі нарахованої амортизації цих об’єктів.

З наведеного випливає, що нараховані відсотки відносяться до витрат, а часткова їх компенсація включається в доходи. Зазначені витрати зменшують фінрезультат до оподаткування, а доходи збільшують цей фінрезультат. Такий фінрезультат є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ). Причому податкових різниць тут немає.

Чи потрібно дисконтувати отриманий кредит за програмою «Доступні кредити 3-5-7-9 %»?

Так, потрібно дисконтувати. Детальніше про це ми писали тут.

Про особливості дисконтування можна почитати тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.2024876
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202420
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202458
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202436
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202420