• Посилання скопійовано

Передплата при зміні системи оподаткування

Приватний дитячий садок (ТОВ), створений в липні 2020 року, починає діяльність з 01.09.2020 р. Заяву на ЄП не було подано вчасно, тож статус "єдинника" буде отримано 01.10.2020 р. За умовами договорів, батьки оплачують перебування дитини за перший і останній місяці. Як оподатковується передплата за останній місяць, якщо її буде отримано в серпні – вересні?

Новостворене підприємство у III кварталі (з липня до вересня включно) є платником податку на прибуток. Оскільки об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, визначений за правилами бухгалтерського обліку (пп. 134.1.1 ПКУ), то у III кварталі податкових наслідків у частині отриманої передплати у підприємства не виникне. Причому це стосується всіх передплат – і за перший місяць, і за останній.

Іншими словами, при заповненні податкової декларації з податку на прибуток за III квартал 2020 року суми передплат жодним чином не враховуються. Водночас, підприємство має відобразити в декларації дохід і витрати (в сумі собівартості) в частині послуг, наданих у вересні.

Починаючи з 1 жовтня підприємство перебуватиме на спрощеній системі оподаткування, і на нього розповсюджуватиметься норма абз. другого пп. 292.6 ПКУ: «Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених цим Кодексом».

Таким чином, починаючи з 1 жовтня, підприємство має відображати в деклараціях з єдиного податку дохід по мірі надання послуг. Тобто дохід в сумі передплати, отриманої за останній місяць перебування дитини в дитячому садку у період перебування ТОВ на загальній системі, треба буде визнати доходом платника єдиного податку в останньому місяці надання таких послуг. 

Таким чином, передплата, що була отримана за останній місяць надання освітніх послуг у період перебування ТОВ на загальній системі, не буде включена до доходу при розрахунку податку на прибуток за ІІІ квартал, проте вартість таких послуг буде включена до доходу платника ЄП у місяці фактичного надання таких послуг – за особливим правилом обліку перехідних операцій в абз. другому пп. 292.6 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.202425
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202412
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202453
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202433
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419