Відповідно до пп. 265.1.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками податку на нерухомість вважають фізичних та юридичних осіб (у т. ч. нерезидентів), які є власниками об'єктів житлової нерухомості.
База оподаткування – житлова площа об'єкта житлової нерухомості (пп. 265.3.1 ПКУ).
Головною особливістю нарахування податку на нерухомість для власників-фізосіб стає пільга, передбачена пп. 265.4.1 ПКУ.
Згідно з нею базу оподаткування можна зменшити: для квартири ¾ на 120 кв. м, а для житлового будинку ¾ на 250 кв. м. Цю пільгу застосовують лиш один раз за звітній період і тільки до одного об’єкта оподаткування.
Таким чином, якщо у власності фізособи перебуває дві квартири, пільгу можна застосувати лише до однієї з них. А вся житлова площа другої квартири підлягає оподаткуванню за встановленими ставками.
Отже, оскільки пільгу зі сплати податку надають тільки щодо однієї нерухомості, то фізособа – власник двох невеликих квартир має сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за один об'єкт нерухомості.
Для фізосіб податок на нерухомість обчислюють органи ДПС на підставі даних, отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. До 1 липня звітного року вони надсилатимуть фізособам податкові повідомлення-рішення із зазначенням суми податку, що підлягає сплаті, та платіжних реквізитів. Фізособам слід сплатити таку суму податку протягом 60 днів з дати вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 265.10.1 ПКУ).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити