Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку – юрособи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.
Відповідно до п. 292.11 ПКУ до складу доходу платника ЄП, зокрема, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.
ДФС у Харківській області у листі від 13.11.2015 р. №2442/Б/20-40-17-02-14 нагадує, що до складу доходу платника єдиного податку, визначеного пп. 1 п. 292.1 ПКУ, не включаються суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Також норми п. 292.11 ПКУ діють і для «єдиноподатників» – юросіб.
Податківці у «ЗІР» (підкатегорія 108.01.02) зазначають таке: «платник єдиного податку третьої групи, який отримує поворотну фінансову допомогу, не враховує її суму у складі доходу за умови, що повертає таку допомогу протягом 12 календарних місяців з дня її отримання. Сума поворотної фінансової допомоги, неповерненої платником єдиного податку протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, включається до складу доходу такого платника наступного дня після закінчення 12 календарних місяців з дня отримання такої допомоги» (відповідь на запитання: «Чи включається до складу доходу ЮО - платника ЄП третьої групи сума наданої/отриманої поворотної фінансової допомоги?»).
Отже, поворотна фінансова допомога, що повернута платником спрощеної системи оподаткування у встановлені терміни – 12 к.м. з дати отримання, не є базою оподаткування єдиним податком.
Відповідно, і до розрахунку обсягу річного доходу 5 млн грн така фіндопомога також не включається.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись