• Посилання скопійовано

Шапки» додатків 6 та 8 уточнюючої декларації акцизного податку

У червні 2023 р. виявили заниження суми податкових зобов'язань з акцизного податку з роздрібної торгівлі за квітень 2023 р. Як заповнити «шапки» додатків 6 та 8 до уточнюючої декларації акцизного податку, а саме, у полі «звітний період (місяць, рік)»?

Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів».

В додатку 6, який додається до уточнюючої декларації, у полі звітного періоду зазначається той період, за який виправляються показники. Для нашої ситуації - це квітень 2023 р.

Таким чином, в додатку 6 зазначатиметься:

 0

4 

2

0

2

3

Додаток 8 «Розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах». Так само заповнюється і додаток 8. Причому в цьому додатку два реквізити, в яких слід зазначати період:

1. звітний період (місяць, рік), в рядку, де зазначається розділ і код операції. Це перший рядок додатку;

2. звітний період, що уточнюється (рядок 01).

В обох цих показниках зазначається квітень 2023 р. (042023).

 

Уточнююча декларація акцизного податку

Тут є два рядки із звітним періодом:

1. 02 «Звітний (податковий) період»;

2. 03 «Звітний (податковий) період, що уточнюється».

В обох зазначається квітень 2023 р. (042023).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Акцизний податок при імпорті і подальшому продажі вина міцністю 14%
    Компанія імпортувала вино в пляшках міцністю 14%. На митниці при розмитненні був сплачений акцизний податок 0,01 грн з пляшки. Що робити далі з акцизним податком? Подавати якийсь звіт до податкової? Чи реєструватися платником акцизного податку? При реалізації вина, чи має акцизний податок додаватися до ціни і сплачуватися до бюджету?
    30.11.202314
  • Як розрахувати акциз при імпорті тютюнових виробів
    Підприємство має намір імпортувати тютюнові вироби (УКТ ЗЕД 2402 20 90 20 Сигарети з фільтром) для подальшого продажу (ліцензія є). Як розрахувати акцизний податок, яка ставка акцизного податку застосовується для даного тютюнового виробу (адвалорна, специфічна чи адвалорна та специфічна одночасно)? Коли сплачується акцизний податок?
    19.10.202337
  • Чи можна вести оптову торгівлю алкоголем за готівку?
    Чи можна вести оптовий продаж алкоголю за готівку через РРО/ПРРО із відображенням штрихкоду акцизної марки? Чи нарахувати акциз на такий оптовий продаж за готівку та як ідентифікувати при податковій перевірці, що продаж відбувся покупцю для подальшої реалізації і тому не застосовувались індикативна ціна та акциз? І чи можливо проводити через РРО операції із відвантаженням в серпні, а оплатою у вересні?
    03.10.202350
  • Коли відображати експорт підакцизного товару в деклараціях з ПДВ та акцизного податку?
    Підприємство експортує підакцизну продукцію в магазини безмитної торгівлі. При оформленні продавцем на митниці вантажу оформлюється митна декларація з типом ТР 81 в графі 1. Коли вантаж прибуває на магазин безмитної торгівлі, то покупець оформлює митну декларацію з типом ЕК 72 в графі 1. Оформлення декларації у продавця відбулося 31.07.2023 р., а у покупця 01.08.2023 р. В деклараціях якого місяця продавцеві відображати цей експорт: липня чи серпня?
    21.09.202323
  • ФОП помилково подавав декларації та сплачував роздрібний акциз не в той район міста. Як виправити?
    ФОП зареєстрований і має точку роздрібного продажу алкоголю у Пересипському районі м. Одеса. Акциз під час продажу алкоголю сплачувався у Приморський район. У який район треба було подавати декларацію? Чи потрібно подавати уточнюючу декларацію чи вона вважається поданою незважаючи на те, що подавалася в інший район? Чи обов'язково треба складати Додаток 10?
    20.09.202350