• Посилання скопійовано

Як відобразити ввезення (імпорт) пального в декларації акцизного податку?

Як і в яких додатках акцизної декларації відобразити імпорт пального згідно з оформленими митними деклараціями? Підприємство-імпортер не є виробником пального

При імпорті пального складається акцизна накладна в одному примірнику. Докладніше про те, як її скласти, ми писали тут.

Результатом реєстрації такої АН буде те, що весь обсяг ввезеного пального в літрах, приведених до температури 15° С, який відображено в МД, буде розподілений між транспортними засобами — акцизними складами пересувними. Якщо при ввезенні пального використовувався один ТЗ, то й АН буде одна.

Обсяг ввезеного пального на такому акцизному складі пересувному потрібно відобразити у додатку 1-1 до декларації акцизного податку в графі 4 як обсяги отриманого пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15° C).

Далі, у графі 5 додатку 1-1 наводиться обсяг реалізованого пального з такого акцизного складу, на якому пальне було ввезене в Україну. 

Таким чином, весь рух ввезеного пального буде відображений у додатку 1-1 до декларації акцизного податку. Сума акцизного податку, сплачена на митниці при ввезенні пального, в декларації акцизного податку не відображається.

 

Приклад. Підприємство імпортувало 35 тис. л бензину (код УКТ ЗЕД 2710124111), приведених до t 15° C, у бензовозі з державним номером АК1111АК. Після прибуття бензовозу на склад підприємства 15 тис л було перевантажено на інший бензовоз з державним номером АК2222АК, а 20 тис л було доставлено покупцю тим же бензовозом АК1111АК. На кожну з цих двох операцій складені та зареєстровані акцизні накладні. В результаті цього у бензовозі АК1111АК пального не залишилося, а у бензовозі АК2222АК наявний залишок пального 15 тис л. Ці операції відображаються в додатку 1-1 таким чином – див. таблицю.

 

Фрагмент заповнення додатку 1-1 до декларації акцизного податку

Уніфікований номер акцизного складу в СЕАРП та СЕ / номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Обсяг залишків пального на початок звітного періоду (в тис. л, приведеного до t 15° C)

Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, розрахунками коригування до акцизних накладних (в тис. л, приведеного до t 15° C)

Обсяг залишків пального на кінець звітного періоду (в тис. л, приведеного до t 15° C)
(гр. 3 + гр. 4 + гр. 13 - гр. 5)

 

отриманого

реалізованого

 
 

1

2

3

4

5

8

 

АК1111АК

2710124111

-

35,0

35,0

-

 

АК2222АК

2710124111

15,0 

15,0 

 

Усього:

 50,0

35,0 

15,0 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202417
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202483
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20247
  • Роздрібний продаж алкоголю: як скласти ПН та звітувати з акцизу?
    ТОВ змінює напрямок діяльності – відкриває кафе, в якому буде продаж алкоголю і напоїв, виготовлених з алкоголю та інших інгредієнтів. ТОВ є платником ПДВ. Ліцензію оплачено 20.02.2024 р. Який буде перший звітний період з акцизу? Діяльність не розпочато. Як скласти зведену ПН при продажі коктейлів?
    23.04.202442
  • Паливо для заправки генераторів починає використовуватися в госпдіяльності: які наслідки?
    Підприємство в 2022 році закупило паливо для роботи генераторів із розрахунку 2 тонни на кожен генератор. Паливо зберігається в ємностях біля генераторів. З часом паливо втрачає свої властивості. Чи може підприємство використовувати це паливо для заправлення транспорту підприємства? Ліцензія на зберігання пального у підприємства відсутня
    22.04.202454