• Посилання скопійовано

Підприємство імпортує алкоголь з метод подальшого оптового продажу: чи сплачувати акциз?

Чи повинне підприємство оптової торгівлі, яке імпортує алкогольні напої з метод подальшого оптового продажу і має ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями, сплачувати акцизний податок?

Відповідно до ст. 15 Закону №481, імпорт, експорт алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності без наявності ліцензії.

 

Підприємство - платник акцизного податку

Відповідно до пп. 14.1.145 ПКУ, підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки акцизного податку. Ставки акцизного податку на алкогольні напої наведено в пп. 215.3.1 ПКУ. Таким чином, алкогольні напої є підакцизними товарами.

Згідно з пп. 213.1.3 ПКУ операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України відноситься до об’єкту оподаткування акцизним податком.

Згідно з пп. 212.1.2 ПКУ платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання, постійне представництво, які ввозять підакцизні товари (продукцію) на митну територію України.

Таким чином, оптове підприємство, яке імпортує (ввозить на митну територію Україні) алкогольні напої, є платником акцизного податку. Імпортери алкогольних напоїв заповнюють розділ «А» декларації з акцизного податку і додаток 1 до декларації. Декларація подається щомісяця за місцем реєстрації платником акцизного податку (за місцезнаходженням підприємства). 

 

Акцизні марки для підакцизних товарів

Підприємство, яке імпортує алкогольні напої, повинно придбавати в ДПС акцизні марки і передавати їх виробнику алкогольних напоїв (нерезиденту). Виробник маркуватиме алкогольну продукцію, призначену для експорту. Відтак імпортер імпортуватиме вже марковані алкогольні напої. 

Про особливості придбання, використання, списання марок, їх бухгалтерського обліку ми писали тут.

 

Сплата акцизного податку

Відповідно до пп. 222.2.2 ПКУ, у разі ввезення маркованої підакцизної продукції на митну територію України податок сплачується під час придбання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання митної декларації.

 

Мінімальні оптово-відпускні ціни

Мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари (див. ст. 1 Закону №481).

Для окремих видів алкогольних напоїв такі ціни встановлені додатком до Постанови КМУ від 30.10.2008 р. №957.

Тобто, імпортер не може продати наведені в додатку до Постанови №957 алкогольні напої нижче за встановлену ціну.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Офіційний курс валют України до іноземної валюти з 25.03.2025 року при визначенні ПЗ з акцизного податку
    З 25.03.2025 року при реалізації тютюнових виробів, виготовлених на території України, для нарахування ПЗ з акцизу з тютюнової сировини та тютюнових відходів застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ станом на 01.07.2024 р. (43,2658 грн)
    27.03.202535
  • За яких умов можлива реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою?
    Реалізація алкоголю кінцевому споживачу з доставкою у разі внесення ним плати кур’єрській службі можлива, зокрема, за наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі - у кур’єрської служби
    21.03.202548
  • Хто є отримувачем пального в акцизній накладній, якщо заправляють третю особу, а не покупця?
    АЗС працює з покупцем через систему «Профіт». Сторони збираються підписати договір, в якому вкажуть, що АЗС заправляє клієнтські авто покупця, які належать іншим юрособам, і зазначає в акцизних накладних назви юросіб, які фактично заправляються, і з якими АЗС не має договорів, або кінцевому споживачу. Як правильно виписувати акцизні накладні в даному випадку: на юросіб, які заправляються чи на кінцевого споживача?
    11.03.202528
  • Отримувач пального в акцизній накладній АЗС при продажу пального юрособі
    АЗС підписала договір з покупцем у серпні 2024 року, за яким зобов'язалася забезпечувати заправку пальним автотранспорту покупця через систему Профіт. АЗС виписувала акцизні накладні на ТОВ-покупця, але покупець стверджує, що накладні мали виписуватися на кінцевого споживача, оскільки у ТОВ немає власного автотранспорту. Як правильно оформлювати акцизні накладні в цій ситуації? Якщо дійсно потрібно було виписувати накладні на кінцевого споживача, як мінімізувати штрафні санкції?
    10.03.2025256
  • Чи можна безкоштовно передати іншій юрособі талони на пальне?
    Юридична особа, неплатник акцизного податку, має талони на пальне, які планує безкоштовно передати іншій юрособі. При цьому для обліку руху пального оприбуткування талонів у юрособи-отримувача бути здійснено в розрізі ПММ. Чи є така передача правомірною? який тип договору і які первинні документи мають бути оформлені? Чи буде така передача підставою для реєстрації акцизного складу та сплати акцизного податку?
    07.03.2025756