• Посилання скопійовано

Як списувати пальне при застосування системи контролю транспорту GPS/GPRS?

Підприємство займається вантажними перевезеннями та застосовує систему GPS/GPRS. Чи обов’язково дотримуватися норм згідно з Наказом №43? Як організувати облік пального за даними системи GPS/GPRS?

На тему обліку палива в баках є матеріал у ДК (див. тут). Також про це писав «Вісник» тут та на сайті ДК писали тут.

За умови використання системи GPS/GPRS у підприємства  немає потреби застосовувати нормативний метод списання пального за Наказом №43. Усю інформацію про рух транспортних засобів, витрати пального сільгосппідприємство отримує в режимі реального часу. Причому достовірну, точну інформацію, а не прив’язану до якихось усереднених нормативів, коефіцієнтів. Цю інформацію у вигляді звітів або первинних документів можна роздрукувати, завантажити до ком­п’ю­­терної бухгалтерської програми для відображення в обліку.

Якщо облік ведеться в 1С або в іншій обліковій програмі, то дані про рух пального спочатку підтягуються в облікову програму із системи контролю транспорту, а потім на підставі окремого розробленого для цих цілей програмного блоку робиться розрахунок витрат і розподіл за рахунками витрат залежно від мети використання транспортних засобів.

Саме мета поїздок автомобілів буде підставою для віднесення витрат на їх роботу до складу господарських витрат – це важливо для цілей застосування пп. 198.5 ПКУ, якщо ці витрати були понесені з ПДВ (прибання ПММ, запчастин тощо).

Щодо податку на прибуток, то коригування фінрезультату (лише у тих платників, які коригують фінрезультат) можливі, наприклад, у тому разі, якщо автомобілі використовувались в операціях, передбачених пп. 140.5.10, пп. 140.5.9пп. 140.5.14 ПКУ (виконання робіт, надання послуг). В будь-яких інших випадках фінрезультат не коригується, навіть якщо автомобілі використовувались в негосподарських цілях з точки зору оподаткування.

Первинний документ, який буде містити інформацію про роботу автомобілів, підприємство може розробити самостійно – «з нуля» або взявши за основу подорожній лист. Додатково див. тут. Саме в цьому документі можна зазначати мету поїздок автомобілів.

Звісно, все це потрібно затвердити наказом керівника:

  • сам факт використання системи GPS/GPRS на підприємстві;
  • порядок обліку та документування роботи автомобілів і витрати пального;
  • форму первинного документу, у якому міститься інформація з системи GPS/GPRS та мета поїздок автомобілів, якщо ця форма не включена у наказ про документооборот або у наказ про облікову політику.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024781
  • Що потрібно для того, щоб імпортувати гексан та продавати його оптом?
    Підприємство має намір займатися торгівлею продуктом під назвою «Гексан». Як обчислюється акциз при імпорті, а потім при продажі гексану? Чи потрібна ліцензія на торгівлю таким продуктом?
    01.04.202415
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • Чи виникає акцизний податок на пальне при продажу автомобіля з повним баком?
    Підприємство продає вроздріб нові автомобілі. За стандартами компанії перед продажем необхідно провести передпродажню підготовку товару, яка включає повний бак палива (це чітко прописано в стандартах, в разі невиконання – позбавлення права дилерства). При перевірці ДПС наполягає, що при постачанні авто з повним баком йде "умовний" продаж палива, тому необхідно реєструватись платником акцизу та отримувати ліцензію, вважають за потрібне накласти штраф за продаж палива без ліцензії. Чи правильно це?
    22.02.2024506