• Посилання скопійовано

Як списувати пальне при застосування системи контролю транспорту GPS/GPRS?

Підприємство займається вантажними перевезеннями та застосовує систему GPS/GPRS. Чи обов’язково дотримуватися норм згідно з Наказом №43? Як організувати облік пального за даними системи GPS/GPRS?

На тему обліку палива в баках є матеріал у ДК (див. тут). Також про це писав «Вісник» тут та на сайті ДК писали тут.

За умови використання системи GPS/GPRS у підприємства  немає потреби застосовувати нормативний метод списання пального за Наказом №43. Усю інформацію про рух транспортних засобів, витрати пального сільгосппідприємство отримує в режимі реального часу. Причому достовірну, точну інформацію, а не прив’язану до якихось усереднених нормативів, коефіцієнтів. Цю інформацію у вигляді звітів або первинних документів можна роздрукувати, завантажити до ком­п’ю­­терної бухгалтерської програми для відображення в обліку.

Якщо облік ведеться в 1С або в іншій обліковій програмі, то дані про рух пального спочатку підтягуються в облікову програму із системи контролю транспорту, а потім на підставі окремого розробленого для цих цілей програмного блоку робиться розрахунок витрат і розподіл за рахунками витрат залежно від мети використання транспортних засобів.

Саме мета поїздок автомобілів буде підставою для віднесення витрат на їх роботу до складу господарських витрат – це важливо для цілей застосування пп. 198.5 ПКУ, якщо ці витрати були понесені з ПДВ (прибання ПММ, запчастин тощо).

Щодо податку на прибуток, то коригування фінрезультату (лише у тих платників, які коригують фінрезультат) можливі, наприклад, у тому разі, якщо автомобілі використовувались в операціях, передбачених пп. 140.5.10, пп. 140.5.9пп. 140.5.14 ПКУ (виконання робіт, надання послуг). В будь-яких інших випадках фінрезультат не коригується, навіть якщо автомобілі використовувались в негосподарських цілях з точки зору оподаткування.

Первинний документ, який буде містити інформацію про роботу автомобілів, підприємство може розробити самостійно – «з нуля» або взявши за основу подорожній лист. Додатково див. тут. Саме в цьому документі можна зазначати мету поїздок автомобілів.

Звісно, все це потрібно затвердити наказом керівника:

  • сам факт використання системи GPS/GPRS на підприємстві;
  • порядок обліку та документування роботи автомобілів і витрати пального;
  • форму первинного документу, у якому міститься інформація з системи GPS/GPRS та мета поїздок автомобілів, якщо ця форма не включена у наказ про документооборот або у наказ про облікову політику.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202433
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202453
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202422
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202418
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429