Строки розрахунків за експортними, імпортними операціями визначено статтями 1 та 2 Закону №185.
Статтею 4 цього Закону передбачено, що порушення резидентами, крім суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Нацбанком України відповідно до зазначених статей, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 % суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Нацбанку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). Контролюючі органи мають право за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену ст. 4 зазначеного Закону.
Крім того, за порушення Закону №959 або пов’язаних із ним законів України до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб’єктів господарської діяльності можуть бути застосовані спеціальні санкції, передбачені ст. 37 цього Закону, а саме:
- індивідуальний режим ліцензування — застосовується у випадках порушення суб’єктами Закону №959 та/або пов’язаних із ним законів України (зокрема, Декрету №15-93, Закону №185, Закону №5061 та ін.), що встановлюють певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій;
- тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності — у випадках порушення Закону №959 або пов’язаних із ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Зазначені санкції застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів фіскальної та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінпослуг, та Нацбанку України або за рішенням суду.