• Посилання скопійовано

Оплата нерезидентам за услуги рекламы и налог на доходы нерезидентов

Наша компания оплачивает услуги распространения рекламы рекламному агентству в Российской Федерации. Следует ли нам уплачивать налог на доходы нерезидентов с этой суммы?

В соответствии со статьей 160 Налогового кодекса Украины доходы нерезидентов с источником их происхождения из Украины облагаются в порядке и по ставкам, определенным указанной статьей НК.

Резиденты, осуществляющие выплаты нерезидентам за производство и/или распространение рекламы о своей компании (продукции и т.д.), при соответствующей выплате уплачивают налог на доходы нерезидентов с источником их происхождения из Украины по ставке 20% от суммы выплат за свой счет (п. 160.7 Налогового кодекса Украины).

Необходимыми условиями применения приведенной выше нормы п. 160.7 НК являются:



- факт выплаты средств за услуги рекламы непосредственно нерезиденту;

- выплата должна осуществляться за услуги производства и/или распространения рекламы именно о резиденте, который производит выплату.

Таким образом, если компания осуществляет выплату в пользу нерезидента - рекламного агентства за услуги производства и/или распространения рекламы о своей деятельности за пределами Украины, то в момент осуществления таких выплат следует начислить и перечислить в бюджет сумму налога на доходы нерезидентов с источником происхождения из Украины по ставке 20%. Сумма уплаченного налога отражается плательщиком налога на прибыль в строке 17 декларации по прибыли предприятий, а также в приложении ПН декларации.

Если же компания является рекламным агентством, осуществляющим производство и/или распространение рекламы о других субъектах хозяйствования, и привлекает для этой цели нерезидентов на основании заключенных внешнеэкономических договоров, то норма п. 160.7 НКУ на указанную сделку не распространяется, начислять и уплачивать налог при выплате дохода нерезиденту за производство и/или распространение рекламы не нужно.

Аналогичная позиция изложена в письме ГНСУ от 03.03.2012 г. №6325/7/15-1217 «Относительно применения пункта 160.7 статьи 160 Налогового кодекса Украины».

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Киевский центр поддержки и развития бизнеса

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202480
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202465
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457