• Посилання скопійовано

Оплачуємо за імпортовані товари після їх отримання: що з курсовими різницями?

Підприємство придбаває імпортований товар. Оплачує за отриманий товар частинами після його отримання. Як визначати курсові різниці у такому разі?

Відповідно до п. 4 П(С)БО 21 під монетарними статями розуміють статті балансу про кошти, а також про такі активи і зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей чи їх еквівалентів. Ті статті, що не відповідають такому визначенню, є немонетарними статтями.

Тож кредиторська заборгованість перед постачальниками-нерезидентами, яка має погашатися коштами після отримання імпортованих товарів, є монетарною статтею для відображення їх в бухобліку.

Як відомо, курсові різниці у бухобліку за монетарними статтями визначаються на дату здійснення господарських операцій та на дату балансу. 

Так, на кожну дату балансу монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу (п. 8 П(С)БО 21).

При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня. 

Такі курсові різниці від перерахунку монетарних статей відображають в бухобліку у складі інших доходів (витрат) (п. 8 П(С)БО 21) відповідно на субрахунках 714 або 945.

Тож на кожну дату балансу по визначеній сумі заборгованості потрібно визначати окрему курсову різницю. На кожну дату часткової оплати постачальнику-нерезиденту також потрібно визначати курсові різниці.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»