• Посилання скопійовано

Реквізит код УКТ ЗЕД зазначається для підакцизних товарів та товарів, ввезених на Україну

В разі вироблення на території України нового підакцизного товару (газ скраплений, техумови отримані) з імпортованих підакцизних товарів з різними кодами УКТ ЗЕД (пропан — код УКТ ЗЕД 27 111 294 00, бутан — код УКТ ЗЕД 29 011 00000): Чи вказувати в податкових накладних код УКТ ЗЕД?

Запитання: В разі вироблення на території України нового підакцизного товару (газ скраплений, техумови отримані) з імпортованих підакцизних товарів з різними кодами УКТ ЗЕД (пропан — код УКТ ЗЕД 27 111 294 00, бутан — код УКТ ЗЕД 29 011 00000):

Чи вказувати в податкових накладних код УКТ ЗЕД?

Який код УКТ ЗЕД вказувати в податкових накладних?

Чи сплачувати акциз при виробництві, якщо при розмитненні складових був сплачений акциз (пропан 44 євро з тони)?

Чи сплачувати екологічний податок при виробництві?

Відповідь: Оскільки було задано запитання про три різні податки, відповідь надаємо окремо.

Акцизний податок. Згідно із п. 215.1 ПКУ, скраплений газ належить до підакцизних товарів. Оскільки йдеться про підакцизний товар, який вироблено на митній території України, то порядок його оподаткування акцизним податком прописано в ст. 217 ПКУ. При цьому слід враховувати те, що за п. 213.1 ПКУ, об’єктом оподаткування акцизним податком є не обсяг вироблених товарів, а операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів. 


 

При цьому той факт, що сировина для виробництва скрапленого газу (пропан, бутан) були імпортовані і за них в свою чергу при розмитненні було сплачено акцизний податок, жодним чином не позбавляє виробника від обов’язку сплати акцизного податку з реалізації такого скрапленого газу (адже в ст. 229 ПКУ, яка встановлює певні особливості оподаткування деяких підакцизних товарів, така можливість для цього випадку не передбачена). Також і пп. 213.3.6 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування акцизним податком операцій із ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції), за умови подальшого виготовлення з такої сировини готової продукції на митній території України, з якої сплачується акцизний податок, або реалізації такої продукції (підакцизних товарів) на експорт, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва (крім виробництва нафтопродуктів).

ПДВ. Стосовно зазначення коду УКТ ЗЕД в податкових накладних, відомо таке. За п. 201.1 ПКУ, реквізит код УКТ ЗЕД зазначається для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України. Оскільки товар підакцизний і вироблений на митній території України, то доведеться ставити код УКТ ЗЕД, встановлений для скрапленого газу Законом України „Про Митний тариф України” від 19.09.2013 р. №584-VII. 

Екологічний податок. Згідно із п. 241 ПКУ, платниками екологічного податку є податкові агенти – це, зокрема, ті СГД, як здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва. При цьому розділом VIII ПКУ не передбачено звільнення від сплати екологічного податку в тому випадку, якщо паливо вироблено із сировини, при ввезенні якого теж сплачувався екологічний податок. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Експорт послуг нерезиденту: чи є ризик нарахування пені за несвоєчасну оплату?
    Підприємство надало інжинірингові послуги нерезиденту та підписало акт 31.12.2024 р. Оплата очікується після спливу 180-денного терміну. Чи є ризик нарахування пені за порушення строків розрахунків, враховуючи, що згідно з Постановою НБУ №67 певні послуги виведені з-під валютного нагляду за строками розрахунків, і банк не вимагає документів за цим договором?
    24.06.2025551
  • Порушення терміну розрахунків з нерезидентом
    Чи можливо здійснити зарахування зустрічних однорідних вимог по заборгованості нерезидента за цінними паперами/облігаціями з боргом ТОВ перед цим нерезидентом за процентною позикою, отриманою до 20.06.2023 р. та за якою існувала заборгованість за процентами на 24.02.2022 р., в силу чого погасити її не маємо змоги через норму пп. 28 п.14 Постанови НБУ №18?
    20.06.2025436
  • Особливості ЗЕД для ФОПа - "єдинника" ІІІ групи: уточнення місця діяльності
    ФОП на ЄП групи ІІІ має валютний рахунок, надає послуги, перебуваючи в Україні, але отримує виручку від іноземних замовників за послуги на свій валютний рахунок. У заявці на ЄП зазначено місце проведення госпдіяльності "Надання послуг на території України". Чи треба додати "і поза її межами"? Форму №20-ОПП ФОП не подавав
    04.06.202568
  • Експорт обладнання та придбання ТМЦ за кордоном
    Підприємство планує виконувати роботи за кордоном згідно ЗЕД-контракту, вивозячи для цього обладнання, придбане в Україні. Також передбачається закупівля невеликої кількості ТМЦ безпосередньо за кордоном для потреб виконання робіт. Як правильно організувати отримання оплати за експортоване обладнання? Як здійснювати розрахунки за придбані за кордоном ТМЦ та які особливості їх придбання?
    21.05.202547
  • Чи можна імпортувати товар резидентом Дія. Сіті без митного оформлення?
    Резидент Дія. Сіті, платник ПнВК, неплатник ПДВ, оплатив іноземному постачальнику основний засіб вартістю до 600 євро. Чи обов'язково розмитнювати цей товар? Чи можна поставити на баланс основний засіб, якщо директор отримає його за кордоном і ввезе в Україну без декларування? Чи обкладатиметься така операція ПнВК? Які валютні ризики є у цьому випадку?
    11.04.202538