Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Імпорт на подальший продаж ліцензії на використання ПЗ: податок на прибуток та репатріацію

Підприємство - резидент України, платник податку на прибуток, придбаває у нерезидента одну безстрокову ліцензію на використання ПЗ, яку надалі продасть іншому резиденту. Які особливості оподаткування податком на прибуток, на репатріацію?

Чи є оплата за таку ліцензію роялті?

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ, не вважаються роялті платежі, отримані за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра).

На наш погляд, в розглядуваній ситуації саме і має місце придбання однієї ліцензії (фактично одного примірника) ПЗ, яка придбана з метою подальшого продажу. Тому платежі для оплати ліцензії не будуть роялті.

 

Податок на репатріацію

Цей податок утримується в разі, якщо резидент сплачує нерезиденту дохід у вигляді роялті (пп. «в» пп. 141.4.1 ПКУ).

Разом з тим, цей податок не утримується при виплаті доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента (пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ).

Оскільки, як ми з’ясували вище, в розглядуваній нами ситуації роялті не виплачується, сплачувати податок на репатріацію не потрібно.

 

Податок на прибуток

З точки зору бухобліку придбана ліцензія є товаром, а тому оприбутковується як товар на рахунку 28 і продається як товар, з відображенням доходів на субрахунку 702 і собівартості на субрахунку 902.

Відтак, дохід від продажу збільшує, а собівартість зменшує фінрезультат до оподаткування, який є основною для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток згідно із пп. 134.1.1 ПКУ. Якщо підприємство коригує фінрезультат на податкові різниці, то варто звернути увагу на такі можливі різниці.

Податкова різниця за пп. 140.5.4 ПКУ. Ми писали про неї тут.

Податкова різниця за пп. 140.5.2 ПКУ. Може бути застосована у разі придбання товарів, робіт, послуг у нерезидента при здійсненні контрольованих операцій за ст. 39 ПКУ. Ми писали про цю різницю тут.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Імпорт , Податок на прибуток , Роялті

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі