• Посилання скопійовано

Як оприбуткувати імпортний товар, який складається з декількох номенклатурних позицій?

Підприємство є імпортером. Нерезидент згідно з інвойсом постачає товар як дві окремі позиції (камін - 1шт. по 100 дол., шамот - 1 шт. по 2 дол.). фактично це один товар (невід’ємний один від одного). Як його оприбуткувати: як один товар чи окремо?

Порядок оприбуткування товарів підприємство визначає самостійно на власний розсуд – див.  п. 1.4 Методрекомендацій №2.

Якщо це дійсно одна одиниця товару, яка буде використовуватися або продаватися в цілому, то незалежно від зазначення його в інвойсі такий товар доцільно оприбутковувати так, як він потім буде продаватись або використовуватись. У разі необхідності ці позиції можуть не об’єднуватися, а може бути сформовано комплект з двох позицій – каміну та шамоту. Тобто цей вибір – цілком на розсуд підприємства.

Також з огляду на те, що у різних постачальників один і той же товар може називатись по-різному, підприємство-покупець не зобов’язане використовувати саме ту номенклатуру, яка прийнята у постачальників, бо це призведе до цілого набору різних номенклатур для одного товару, а це є неприйнятним для роботи підприємства – покупця. Натомість підприємство може обліковувати одинакові товари з різними назвами під уніфікованою власною назвою. Ми розглядали цю ситуацію тут. Цей матеріал актуальний в частині бухобліку.

З метою  складання податкових накладних також слід звернути увагу на коди УКТ ЗЕД, з якими було імпортовано ці дві позиції. З цього приводу ми коментували ІПК податківців. Якщо код УКТ ЗЕД для шамоту інший, ніж для каміну, то слід подумати про те, який код УКТ ЗЕД вказувати в податкових накладних при подальшій реалізації каміну та шамоту як единого товару. На нашу думку, в такому випадку слід використовувати код УКТ ЗЕД для каміну як основного товару (див. розділ «Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД» Додатку «Митний тариф України» до Закону України "Про Митний тариф України" від 4 червня 2020 року №674-IX).

Додатково читайте наші матеріали туттут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202480
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202465
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457