Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

«Єдинник» займається перевезеннями по Україні: які особливості ЗЕД?

ФОП на ЄП займається вантажними перевезеннями по Україні і планує здійснювати закордонні перевезення. Які особливості ЗЕД для ФОПа?

Щодо права здійснювати ЗЕД

ФОП мають право здійснювати ЗЕД нарівні з юрособами (див. ст. 5 Закону про ЗЕД, ст. 378 ГКУ).

Обмеження на застосування ЄП наведені в пп. 291.4 ПКУ. Поряд з цим, заборонені види діяльності, які не можна здійснювати, перебуваючи на ЄП, наведені в пп. 291.5 ПКУ.

В цих нормах немає заборони на здійснення закордонних перевезень. Щоправда, якщо ФОП на ІІ групі ЄП він може надавати послуги тільки платникам ЄП та/або населенню. Отже, якщо ФОП перебуває на ІІ групі ЄП, він не може надавати послуги іншим особам, наприклад, нерезидентам, які не є платниками єдиного податку.

 

Місце провадження діяльності

У заяві про застосування спрощеної системи оподаткування потрібно зазначати, серед іншого, місце провадження господарської діяльності (пп. 298.3 ПКУ).

У разі зміни місця провадження господарської діяльності, заява подається:

  • платниками ЄП першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПКУ);
  • платниками ЄП третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПКУ).

Дивимося відповідь на питання в підкатегорії 107.01.01, ЗІР: «Яка інформація зазначається у полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП – платник ЄП планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)?».

Податкова пише, що якщо ФОП – платник ЄП планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Щодо нашої ситуації, то в полі 6 може зазначатися: «Перевезення по Україні та міжнародні перевезення».

 

Щодо визначення суми доходу, отриманого в іноземній валюті

Доходом платника ЄП ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПКУ). А датою отримання доходу є дата надходження коштів (п. 292.6 ПКУ).

Тобто, отримуючи дохід в інвалюті, ФОП на ЄП дохід розраховує в гривнях, помноживши курс НБУ на дату отримання коштів на суму отриманої іноземної валюти.

 

ПДВ

Якщо ФОП є платником ПДВ (третя група, ставка ЄП 3%).

Відповідно до пп. «а» пп. 195.1.3 ПКУ, за ставкою ПДВ 0% оподатковуються в тому числі послуги міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом, що оформлено єдиним міжнародним перевізним документом. Особливості застосування цієї пільги розглянуті в УПК №610.

Єдиним міжнародним перевізним документом є міжнародна автомобільна накладна (CMR) (див. ст. 9 Закону № 1955).

 

Інші особливості

Ми описали загальні особливості для ФОП, який здійснюватиме міжнародні перевезення. Хоча залежно від особливостей кожної конкретної ситуації можуть виникати інші особливості. Тому варто розглядати і аналізувати конкретні ситуації, які виникатимуть.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Єдиний податок , Перевезення , Підприємці , ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі