Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Як підтвердити фактичний перетин кордону при вивезенні товарів?

При експорті товарів оформлено електронну МД 30.06.2020 р. (відмітка митного органу відправлення), а повідомлення про фактичний перетин кордону, вивезення товарів було складене 03.07.2020 р. Яка дата є датою виникнення ПЗ з ПДВ в разі експорту товарів?

Відповідно до пп. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.

При цьому попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, не змінює значення сум податку, які відносяться податкових зобов'язань платника податку, такого експортера – пп. 187.11 ПКУ.

Своєю чергою, як роз’яснюють податківці у "ЗІР", категорії 101.16 (питання: "Який порядок заповнення податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту?"),  датою оформлення митної декларації вважається дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою органу доходів і зборів на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи органу доходів і зборів електронної митної декларації, після перетворення її у візуальну форму (див. тут).

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією (пп. 195.1.1 ПКУ). Більш докладно про це – тут.

Також див. ІПК від 17.10.2019 р. № 800/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.

Отже, згідно із зазначеними нормами ПКУ оформлена МД повинна підтверджувати факт вивезення товару за межі України. Це неможливе доти, доки відсутній факт перетину експортним товаром кордону України, навіть, якщо МД уже була оформлена і засвідчена ЕЦП або ж номерною печаткою посадової особи митниці.

Тому на практиці складання ПН на експорт за ставкою 0% здійснюються саме на дату вивезення товару з України. А ця дата, крім вже підписаного ЕЦП/продрукованої митниками МД, додатково повинна підтверджуватися повідомленням митниці про фактичне вивезення товарів за межі митної території України, теж засвідченим ЕЦП посадової особи митниці. Такий порядок підтвердження вивезення експортних вантажів визначено в пп. 30 — 32 Положення № 450. А саме - повідомлення про вивезення товару митники зобов’язані надіслати не тільки до ДПС, а й декларанту або уповноваженій ним особі. Отже, на практиці тільки після отримання від митниці «повідомлення про фактичне вивезення товарів» сладається ПН на експорт за датою перетину товаром кордону, зазначеною в цьому повідомленні. За однією митною декларацією може бути надано кілька повідомлень про фактичне вивезення товарів за межі митної території України з урахуванням дат фактичного вивезення товарів.

Про те, за яким курсом визначати базу оподаткування, ми писали у цій консультації.

В даному випадку слід скласти ПН на експорт товару на дату 03.07.2020 р., тобто тоді, коли буде наявне підтвердження вивезення товару. При цьому база оподаткування в такій ПН розраховується за курсом на нуль годин дня подання до оформлення митної декларації.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Експорт , Митниця , ЗЕД , Мито

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі