Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Дата подання МД на експорт та дата митного оформлення різні: коли складати ПН на експорт товару?

Митну декларацію на експорт товару почали оформляти 06.08.2020 р., а закінчили 07.08.2020 р. Вартість товару, вказана в МД, розрахована за курсом за 06.08.2020 р., а дата особистої номерної печатки проставленої у МД - 07.08.2020 р. Як скласти податкову накладну: якою датою і за яким курсом?

Відповідно до пп. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.

При цьому попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, не змінює значення сум податку, які відносяться податкових зобов'язань платника податку, такого експортера – пп. 187.11 ПКУ.

Своєю чергою, як роз’яснюють податківці у "ЗІР", категорії 101.16 (питання: "Який порядок заповнення податкової накладної за операціями з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту?"),  датою оформлення митної декларації вважається дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою органу доходів і зборів на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи органу доходів і зборів електронної митної декларації, після перетворення її у візуальну форму (див. тут).

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією (пп. 195.1.1 ПКУ). Більш докладно про це – тут.

Відповідно до пп. 189.17 ПКУ базою оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації, оформленій відповідно до вимог Митного кодексу України.

Для заповнення показників податкової декларації з ПДВ, які відображають обсяги здійснених операцій з вивезення товарів за межі митної території України (рядки 2.1 і 2.2), а також з метою складання податкових накладних за такими операціями обсяг експортної операції (база оподаткування) визначається як договірна (контрактна) вартість товарів, зазначена в митній декларації, оформленій за такою експортною операцією – а саме у графі 42 «Ціна товару» митної декларації.

У разі, якщо в графі 42 ціна товару зазначена у валюті, відмінній від гривні, то для визначення договірної (контрактної) вартості товару здійснюється перерахунок іноземної валюти у валюту України за курсом валюти, встановленим НБУ, що діє на нуль годин дня подання митної декларації.

Більш докладно ми коментували це тут.

Таким чином, дата податкової накладної буде 07.08.2020 р.  – на дату закінчення митного оформлення та факту перетинання митного кордону України, а база оподаткування розраховується за курсом на нуль годин 06.08.2020 р.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , Митниця , ПДВ , Податкова накладна , ЗЕД

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі