• Посилання скопійовано

УКТ ЗЕД імпортного товару вартістю 50 євро: як визначити та яким документом підтвердити?

Імпортний товар прибув на територію України з вартістю 50 євро. Згідно з митним законодавством, за усним декларуванням є лише CMR та інвойс з овальною печаткою митниці. Як визначити УКТ ЗЕД та яким документом підтвердити?

Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом №584-VII «Про Митний тариф України», яку використовують з метою класифікації товарів.

Своєю чергою, Митний тариф містить Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД, примітки, додаткові примітки, пояснення до розділів, груп і товарних підпозицій.

Тобто, класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, приміток, додаткових приміток, пояснень до розділів, груп і товарних підпозицій.

Визначення коду УКТ ЗЕД товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, які полягають у такому.

У разі, коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

  • перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі, коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;
  • суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (а), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати.

При цьому для того, щоб товари, укомплектовані разом, які надходять у продаж для роздрібної торгівлі, класифікувалися як набір, мають виконуватися вимоги:

  • наявність принаймні двох різних товарів, які, на перший погляд, класифікуються в різних товарних позиціях;
  • відповідність призначення товарів задоволенню конкретної потреби або виконанню певної діяльності;
  • розміщення товарів у спосіб, придатний для продажу безпосередньо користувачам без перепакування.

ДПС в ІПК від 27.12.2019 р. №2181/6/99-00-07-03-02-15/ІПК повідомляє, що з питання правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, укомплектованих разом на території України, для оформлення документів, пропонує звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або Науково-дослідного інституту судових експертиз.

Отже, документом, яким підтверджується визначений код за УКТ ЗЕД, є висновок однієї з вище зазначених установ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»