• Посилання скопійовано

Експорт нерозмитненого товару, який поміщено в режим митного складу

Підприємство придбало товар за кордоном та помістило його у митний режим митного складу. Товар ще не розмитнено. Чи можна експортувати цей товар з митного складу без розмитнення? Що буде з бюджетним відшкодуванням ПДВ у такому разі?

Митний склад – це один з митних режимів, встановлених ст. 70 МКУ.

Відповідно до ст. 121 МКУ митний склад - це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Митний режим митного складу завершується шляхом поміщення товарів, поміщених у цей митний режим, в інший митний режим, що допускається МКУ (ст. 129 МКУ).

Податківці зазначають, що іноземні товари, які зберігаються в митному режимі митного складу, до закінчення строку їх придатності або строків зберігання повинні бути задекларовані для ввезення на митну територію України в іншому митному режимі або реекспортовані (див. тут).

Отже, підприємство може обрати, у який митний режим помістити товари після завершення режиму митного складу:

  1. Помістити товари в режим імпорту для їх подальшого експорту на загальних підставах;
  2. Помістити товари в режим реекспорту, не поміщуючи їх у режим імпорту. На нашу думку, таку можливість дає норма пп. 4 ст. 86 МКУ: якщо товари були поміщені у митний режим митного складу та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання.

Якщо імпортувати та експортувати товари на загальних підставах, то:

  • При імпорті сплачується «імпортний» ПДВ та всі належні митні платежі;
  • Підприємство має право на податковий кредит з ПДВ на підставі пп. «ґ» п. 198.1 ПКУ.
  • При експорті підприємство має право застосувати ставку ПДВ 0% - на загальних підставах (пп. 206.4 ПКУ).
  • Далі, підприємство має право на бюджетне відшкодування на загальних підставах, визначених ст. 200 ПКУ, якщо за підсумками декларації з ПДВ сформується від’ємне значення (рядок 19 декларації).

Якщо помістити товари на митному складі не в режим імпорту, а одразу в режим реекспорту, то слід мати на увазі, що відповідно до пп. 206.5 ПКУ операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пп. 3 та 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, що оподатковуються ПДВ  за нульовою ставкою. Для даної ситуації ці п. 3 та п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ не застосовуються, а отже, в даному випадку реекспорт буде звільненою операцією.

Отже, якщо при імпорті таких товарів було сплачено «імпортний» ПДВ, то суми такого ПДВ:

  • або з самого початку не включаються до податкового кредиту при складанні декларації з ПДВ;
  • або, якщо ПК таки було визнано, слід нарахувати податкові зобов'язання за п. 198.5 ПКУ.

Щодо такого донарахування ПДВ  ми писали тут.

Відповідно, за операцією реекспорту не виникає від’ємної суми ПДВ, яку можна було б подати на відшкодування.

 

Відображення бюджетного відшкодування у декларації з ПДВ

Розрахунок суми бюджетного відшкодування ведеться у додатку 3 до декларації з ПДВ.

У таблиці 1 додатка 3 зазначаються такі показники:

  1. Cума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пп. 200-1.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20 - рядок 20.1 декларації);
  2. Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України (значення рядка "Усього" графи 7 таблиці 2). Тут зазначаються, в тому числі, суми «імпортного» ПДВ, сплаченого на митниці;
  3. Сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню (зазначається сума рядка 1, яка не більша значення рядка 2) (значення цього рядка переноситься до рядка 20.2  декларації за поточний звітний (податковий) період). Тут підприємство самостійно визначає суму, яку воно бажає заявити до бюджетного відшкодування.

Щодо заповнення додатку 3 до декларації з ПДВ читайте тут та тут>> 

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Який код УКТ ЗЕД вказати при списанні товару, придбаного більше 10 років тому?
    Підприємство списує матеріали, придбані у 2006 році. У зв’язку зі змінами, в зведеній ПН з кодом причини 13 треба вказувати УКТ ЗЕД. Наразі чинна версія УКТ ЗЕД 2020 року. Який УКТ ЗЕД зазначити в ПН?
    13.11.202449
  • Помилка у митній вартості товару та аркуш коригування до МД
    Підприємство розмитнило передоплачений товар, вартість якого була 41705 євро. При розмитненні товара була допущена помилка в МД у митній вартості, яку зазначили в сумі 41500 євро. Фактично був отриманий весь товар на суму 41705 євро. Тепер митниця буде оформляти аркуш коригування і донараховувати мито і ПДВ на 205 євро. Як це відобразити в обліку?
    08.10.202481
  • Експорт виставкових зразків готової продукції за ціною нижчою від собівартості
    Підприємство на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, виробник меблів. Воно бере участь у виставці меблів за кордоном. Для тимчасового вивезення меблів на виставку скористалися послугою Карнет. Під час виставки знайшли покупця на виставкові меблі. Позаяк меблі під час виставки частково втратили свій вигляд, чи можна продати їх за собівартістю або ціною нижчою від собівартості? Якщо так, то які особливості такого продажу?
    27.09.202466
  • Податок з доходів нерезидента, який надає посередницькі послуги резиденту
    Підприємство – резидент України уклало договір з резидентом Польщі - E100 International Trade (є довідка резидента). Підприємство сплачує авансові платежі – компенсація дорожнього збору, переправи поромом та винагорода. Протягом місяця резидент витрачає ці кошти, а за результатами місяця нерезидент надає акт, зазначаючи фактичні витрати. Як оподаткувати ці виплати?
    27.09.202444
  • Що робити, якщо імпортували товар за 1200 євро, а повернули постачальнику за 1600 євро?
    Підприємство придбало товар у нерезидента за 1200 євро. Товар не задовольнив покупця, тому постачальник погодився на повернення товару і коштів, а також компенсувати транспортні витрати. На митниці оформили повернення в режимі експорту, але за імпортним контрактом. Інвойс постачальнику і вартість товару згідно з МД - 1800 євро: 1200 євро + 600 євро вартість транспортних послуг. Як відобразити це в бухобліку: як повернення чи як реалізацію? Чи застосовується ставка ПДВ 0% на всю суму 1800 євро, при тому, що оформлена МД типу ЕК 10, а вказано імпортний контракт?
    18.07.202457