Якщо у звітному періоді у платника ПДВ виникає від'ємне значення ПДВ (рядок 19 декларації з ПДВ) платник податку має право скористатись нормою п. 200.4 ПКУ, зокрема пп. “б” п. 200.4 Кодексу.
Бюджетному відшкодуванню за заявою платника (додаток Д4) підлягає сума ПДВ, яка фактично сплачена у попередніх та звітному податкових періодах. Заявляти до бюджетного відшкодування можна в межах суми, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації (дізнатись про результат формули можна через електронний запит до ДПІ).
Крім додатку Д4, якщо прийнято рішення про отримання відшкодування на рахунок платника слід заповнити додаток Д3 і суму із рядка 3 цього додатку перенести у рядок 23.2 декларації з ПДВ.
Згідно п. 200.5 ПКУ не мають права на отримання бюджетного відшкодування особи, які мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів). А це означає, що у кожному звітному періоді, в якому заявляються суми ПДВ до відшкодування потрібно визначати обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 к.м. що відображається у рядку 2 додатка Д3. І сума що підлягає буджетному відшкодуванні — рядок 3 додатка Д3 повинна бути менша або дорівнювати сумі із рядка 2. Відповідно робимо висновок, що рядок 2 додатку Д3 слід заповнювати у кожному періоді відшкодування ПДВ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись