Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Чи можливо здійснити розрахунок з нерезидентом за допомогою корпоративної банківської картки?

Чи можна розраховуватися з нерезидентом за товар чи послуги корпоративною картою? Чи можна сплачувати міжнародні мито та збори уповноваженим органам іноземних держав за допомогою корпоративної картки?

Як і раніше, розрахунки між резидентами й нерезидентами за імпортними ЗЕД-договорами треба здійснювати тільки через банки (ч. 1 ст. 7 Закону №2473).

Однак згідно з пп. 2 п. 109 Положення №5 проведення розрахунків за торговельним ЗЕД-договором (контрактом) за допомогою електронного платіжного засобу заборонено, крім випадків здійснення зазначених розрахунків за одним ЗЕД-договором (контрактом) в один операційний день, операція за яким не перевищує незначного розміру. 

Незначний розмір валютної операції – розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Нацбанком на дату здійснення операції), який є меншим ніж розмір, передбачений для фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу відповідно до законодавства у сфері запобігання й протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (пп. 7 п. 2 Положення №5).

Згідно з нормами ч. 1 ст. 15 Закону №1702 фінансова операція підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу, якщо сума, на яку її здійснюють, дорівнює чи перевищує 150 000 грн (або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, банківських металах, інших активах, еквівалентну 150 000 грн).

Тобто на сьогодні можна розрахуватися із нерезидентом за ЗЕД-договором за допомогою корпоративної банківської картки  на суму не більше, ніж еквівалент 150 000 грн.

Решта операцій, зокрема, сплата  мита та зборів уповноваженим органам іноземних держав, має здійснюватися через банківські установи.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Нерезиденти , ЗЕД , Банки , Готівка , Фінанси

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі