Відповідно до п. 10 П(С)БО 7 первісною вартістю основних засобів, що внесені до статутного капіталу підприємства, визнається погоджена засновниками (учасниками) підприємства їх справедлива вартість з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7.
Тож в даному випадку вартість обладнання визначається виключно засновниками на власний розсуд. Це рішення оформлюється протоколом загальних зборів засновників, де буде вказано інформацію про обладнання, що вноситься в статутний капітал, та його вартість, погоджена засновниками.
При визначенні вартості обладнання засновник може приймати до уваги таке:
- Вартість цього обладнання за даними компанії – засновника, яка є нерезидентом. Оскільки ця вартість виражена у валюті, то засновник також самостійно може вирішити, за яким курсом перераховувати ці витрати у гривню. Може застосовуватися як офіційний курс НБУ, так і комерційні курси банків України;
- Витрати на транспортування обладнання та інші витрати, передбачені п. 8 П(С)БО 7;
- Суми «імпортного» ПДВ не включається до первісної вартості обладнання лише в тому випадку, якщо цей ПДВ відшкодовується підприємству у вигляді податкового кредиту (цей податковий кредит відображається у рядку 11 декларації з ПДВ). Якщо підприємство – неплатник ПДВ або не має права на податковий кредит за «імпортним» ПДВ, воно включає суму сплаченого на митниці ПДВ до первісної вартості обладнання.
Виходячи з цих обставин, засновник самостійно на власний рорзсуд визначає вартість обладнання.
Формування статутного капіталу основними засобами – обладнанням – відображається в обліку записом: Дт 104 Кт 46.
Об’єктом оподаткування відповідно до п. 22.1 ПКУ можуть бути майно, товари, доход (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, із наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку.
Повідомлення за формою №20-ОПП (додаток 11 до Порядку обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну 09.12.2011 р. №1588) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізособи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.
Якщо це обладнання не спричиняє виникнення податкового обов’язку (наприклад, такий обов’язок спричиняє придбання або оренда земельних ділянок, нерухомого майна, придбання легкових автомобілів і т.п.), то форму №20-ОПП подавати не потрібно. Зокрема, податковий обов’язок не виникає при отриманні виробничого обладнання як внеску до статутного капіталу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити