• Посилання скопійовано

Зміна митного режиму з тимчасового ввезення на імпорт: кому та куди сплачувати відсотки?

Орендоване майно у нерезидента розмитнено в режимі тимчасового ввезення. За кожен місяць оренди сплачували 3% митних платежів. Через 3 місяці прийнято рішення змінити митний режим на імпорт. Як при зміні митного режиму за період, коли застосовувалося умовне звільнення від митних платежів, розрахувати проценти відповідно до ст. 100 ПКУ? Хто відповідальний за нарахування та сплату цих процентів та куди перераховувати?

Відповідно до ч. 7 ст. 106 Митного кодексу України (далі – МКУ) у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України або передачі таких товарів у користування іншій особі митні платежі сплачуються в обсязі, передбаченому законом для ввезення цих товарів на митну територію України у митному режимі імпорту, за відрахуванням суми, вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення цих товарів від оподаткування митними платежами. При цьому за період, коли застосовувалося таке звільнення, підлягають сплаті проценти з сум податкових зобов'язань, що підлягали б сплаті у разі, якщо б щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов'язань відповідно до розділу II ПКУ.

Пп. 206.7.2 ПКУ встановлено, що до операцій із ввезення товарів на митну територію України у митному режимі тимчасового ввезення застосовується умовне часткове звільнення від оподаткування ПДВ до товарів та в порядку, визначених ст. 106 МКУ.

Згідно з п. 100.1 ПКУ розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру 120% річних облікової ставки Нацбанку, діючої на день прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби щодо розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) від 15 лютого 2018 року повідомляє, що суму процентів на розстрочене (відстрочене) грошове зобов'язання (податковий борг) (його частку) платник податків розраховує самостійно.

Виходячи з того, що рішенням Правління Нацбанку від 01.03.2018 р. №133-рш облікова ставка установлена з 02.03.2018 р. у розмірі 17% річних, то розмір відсотків за 3 місяці (92 к.д.) коли застосовувалося умовне звільнення від митних платежів та податкових зобов'язань з ПДВ розраховуватиметься таким чином 17% : 365 к.д. х 92 к.д. х 120%, що дорівнюватиме 5,1419% за кожен день розстрочення. 

Для розрахунку відсотків застосовується облікова ставка НБУ, що діє на момент зміни митного режиму, коли виникає обов’язок нарахування відсотків. ДФС у листі від 22.05.2017 р. №12767/7/99-99-19-01-01-17 повідомила, що у разі випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України при розрахунку процентів з сум податкових зобов'язань застосовується база оподаткування та розмір облікової ставки Нацбанку на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення.

Крім того, до бази оподаткування ПДВ не включаються суми процентів із сум податкових зобов'язань по миту.

Відповідно до Класифікатора видів надходжень бюджету, що контролюються митними органами, для процентів із сум податкових зобов'язань, що підлягають сплаті у разі випуску у вільний обіг на митній території України або передачі у користування іншій особі товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, затвердженого наказом Мінфіну від 20.09.2012 р. №1011, застосовуються:

  • коди видів надходжень: по миту - "056", по податку на додану вартість - "057";
  • коди бюджетної класифікації: по миту - "15010100", по податку на додану вартість - "14070100".

Приклад розрахунку сум податкових зобов'язань наведено у таблиці 2 додатку 1 до листа ДФС від 22.05.2017 р. №12767/7/99-99-19-01-01-17.

***

Читайте також: Зміна митного режиму з тимчасового ввезення на імпорт: як сплачувати податки?

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»