Згідно з п. 1 ст. 11 Закону №671 торгово-промислові палати мають право проводити на замовлення українських та іноземних підприємств експертизу, контроль якості, кількості, комплектності товарів (у тому числі експортних та імпортних) і визначати їх вартість; засвідчувати і видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов’язані зі здійсненням зовнішньоекономічної діяльності.
ДФС у Дніпропетровській області зазначає, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) тим, що зазначені в первинних документах у частині, що оплачена контрагентом-покупцем.
Окрім цього податківці у листі від 16.11.2017 р. №2645/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначили, що для визначення походження товару та коду товару згідно з УКТ ЗЕД податківці рекомендують звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень).
Зважаючи на те, що контрагент здійснює оплату товару саме на підставі інвойсу, відповідно показники податкової накладної, зокрема код УКТ ЗЕД, повинні відповідати даним, що зазначені в такому інвойсі, які в свою чергу визначені за рекомендацією ДФС на підставі висновку ТПП.
Чи буде штраф за неправильний код УКТ ЗЕД?
Наразі чинним законодавством не передбачено штрафів чи наслідків при зазначені неправильного коду УКТ ЗЕД в податковій накладній на експорт товару.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити