• Посилання скопійовано

Продаж залізничного рухомого складу "єдинником": як оподаткувати?

Фізособа-підприємець (платник ІІІ групи єдиного податку, неплатник ПДВ) продає юрособі вагони, що за договором належать підприємцю. Як таку операцію оподаткувати?

Згідно з п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку, фізособи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізособою доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізособі та використовується в її госпдіяльності.

Тож у даному випадку варто зважати на те, чи належить право власності на такий рухомий засіб саме фізособі - підприємцю чи фізособі. Оскільки за умови запитання, власником рухомого складу є фізособа - підприємець (право власності за договором надано саме підприємцю), то при продажу таких вагонів, доходом підприємця буде сума коштів, що безпосередньо надійде на рахунок такого підприємця.

Однак зауважте, що податківці у довідковому ресурсі "ЗІР", категорії 107.01 зазначають таке: "Фізособа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, у межах підприємницької діяльності, такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

У разі якщо фізособа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку - фізосіб".

Тож при продажу вагонів необхідно з’ясувати, чи зазначений такий вид діяльності, як продаж залізничного рухомого складу, у облікових даних платника єдиного податку.

Якщо такий вид діяльності не зазначений, то доходи від продажу вагонів будуть оподатковуватись ПДФО на загальних підставах, а саме відповідно до ст. 173 ПКУ.

Звертаємо увагу, що для застосування ставки ПДФО 5%, яка застосовується відповідно до п. 173.1 ПКУ, необхідно зробити незалежну оцінку рухомого складу згідно з Законом "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", адже ставка 5% застосовується до доходу, виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу вагонів, але не нижче їхньої оціночної вартості, визначеної згідно із законом.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202413
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202433
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202430
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202433
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024131