Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Страхове відшкодування підприємству на єдиному податку

Автомобіль підприємства, платника єдиного податку, потрапив у ДТП. Страхова компанія відшкодувала його вартість. Чи включається сума страхового відшкодування до суми доходу платника єдиного податку? Чи може сума витрат на ремонт бути меншою від суми страхового відшкодування?

Згідно з ч. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку, юрособи, є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Перелік сум, що не включаються до доходу такої юрособи, наведено у п. 292.11 ПКУ.  У даному списку страхові відшкодування не містяться.

Податківці в "ЗІР" (категорія 108.01.02) зазначають: "У випадку отримання юридичною особою - платником єдиного податку третьої групи страхового відшкодування за пошкоджені основні засоби, суми страхового відшкодування включаються до доходу такого платника податку у податковому періоді їх отримання".

Отже, сума страхового відшкодування, яка була отримала юрособою, платником єдиного податку, включається до доходу такої особи та оподатковується єдиним податком.

Щодо питання страхового відшкодування, що перевищує вартість ремонту, то законодавчі документи не містять обмежень. В даному випадку слід орієнтуватись на укладений договір із такою страховою компанією. Водночас в бухобліку сума страхового відшкодування потрапить у дохід підприємства, а сума понесених витрат відповідно до витрат.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Страхування

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі