• Посилання скопійовано

Підприємець - "загальносистемник" може віднести до складу витрат суму амортизаційних відрахувань за ОЗ, придбаними до 01.01.2017 року

Чи має право фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, віднести до складу витрат суми амортизаційних відрахувань за основними засобами, придбаними до 01.01.2017 року?

Згідно з нормами пп. 177.4.6 ПКУ, які набрали чинності з 01.01.2017 року, фізособи — підприємці на загальній системі оподаткування мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних із провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають:витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів; витрати на самостійне виготовлення ОЗ, - зазначає "Вісник. Офіційно про податки".

Не підлягають амортизації такі ОЗ подвійного призначення:

  • земельні ділянки;
  • об’єкти житлової нерухомості;
  • легкові та вантажні автомобілі.

Згідно з пп. 177.4.9 ПКУ амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ та нематеріальних активів, самостійно установленого фізособою, але не менше мінімально допустимого строку їх корисного використання:

  • група 1 — капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом, — 15 років;
  • група 2 — будівлі, споруди, передавальні пристрої — 10 років;
  • група 3 — машини, обладнання, тварини, багаторічні насадження — 5 років;
  • група 4 — нематеріальні активи — відповідно до правовстановлюючого документа, але не менш як два роки.

Дія пп. 177.4.9 ПКУ поширюється винятково на об’єкти ОЗ та нематеріальні активи, витрати на придбання чи самостійне виготовлення яких підтверджено документально.

Таким чином, фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, починаючи з 01.01.2017 р. має право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних із провадженням його господарської діяльності, амортизаційні відрахування з вартості придбаних після 01.01.2017 р. ОЗ та нематеріальних активів або самостійно виготовлених ОЗ за наявності підтвердних на здійснення таких витрат документів (крім ОЗ подвійного призначення, передбачених пп. 177.4.6 ПКУ).

На ОЗ, придбані до 01.01.2017 р., зазначене не поширюється.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:324
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202426
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202423
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024128