У п. 2 ст. 28 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" міститься наступний перелік підстав для відмови у державній реєстрації фізособи-підприємця:
- документи подано особою, яка не має на це повноважень;
- у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;
- не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;
- наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;
- наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як фізична особа - підприємець.
Отже, в даній ситуації варто зважати на те, що б процедура припинення попередньої діяльності було повністю закінчена.
ДФС у Запорізькій області зазначало, що дані про зняття з обліку фізособи-підприємця передаються фіскальним органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру із зазначенням:
- дати та номера запису про зняття з обліку,
- назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.
Саме після цього фізособа перестає бути підприємцем. Після проведення такого зняття з обліку, фізособа може бути знову зареєстрована як фізична особа-підприємець в загальному порядку.
При цьому варто зважати, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.
Така фізособа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених ПКУ.
Щодо обрання системи оподаткування як платника єдиного податку, то перелік осіб які не можуть обрати дану систему оподаткування наведено у п. 291.5 ПКУ. При цьому, такі обмеження не суперечать реєстрації платником єдиного податку новозареєстрованої фізичної особи-підприємця, а отже, його реєстрація відбувається в загальному порядку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити