• Посилання скопійовано

Припинення підприємницької діяльності та повторне право на реєстрацію як фізособа - підприємець

Фізособа - підприємець( платник єдиного податку 1 групи) провів державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності 23.08.2017 року. Чи має він право зареєструватись як фізособа-підприємець (платник єдиного податку 3 групи) з 01.09.2017 року?

У п. 2 ст. 28 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" міститься наступний перелік підстав для відмови у державній реєстрації фізособи-підприємця:

  • документи подано особою, яка не має на це повноважень;
  • у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;
  • не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку;
  • наявні обмеження на зайняття підприємницькою діяльністю, встановлені законом;
  • наявність в Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстрована як фізична особа - підприємець.

Отже, в даній ситуації варто зважати на те, що б процедура припинення попередньої діяльності було повністю закінчена.

ДФС у Запорізькій області зазначало, що дані про зняття з обліку фізособи-підприємця передаються фіскальним органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру із зазначенням:

  • дати та номера запису про зняття з обліку,
  • назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.

Саме після цього фізособа перестає бути підприємцем. Після проведення такого зняття з обліку, фізособа може бути знову зареєстрована як фізична особа-підприємець в загальному порядку.

При цьому варто зважати, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізособа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених ПКУ.

Щодо обрання системи оподаткування як платника єдиного податку, то перелік осіб які не можуть обрати дану систему оподаткування наведено у п. 291.5 ПКУ. При цьому, такі обмеження не суперечать реєстрації платником єдиного податку новозареєстрованої фізичної особи-підприємця, а отже, його реєстрація відбувається в загальному порядку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи потрібно дисконтувати грошове забезпечення за договором підряду?
    Підприємство уклало договір підряду та окремо договір грошового забезпечення за цим договором (29.11.2023 р). Строк дії договору про грошове забезпечення дорівнює строку виконання робіт підприємством. Останній акт виконаних робіт за договором підряду датовано 22.05.2024 р. Замовник має повернути грошове забезпечення не пізніше 29.05.2024 р. Проте кошти було повернено 04.12.2024 р. Чи потрібно дисконтувати суму грошового забезпечення?
    27.01.2025214
  • Чи може головбух бюджетної організації працювати на іншій роботі?
    Головний бухгалтер комунальної установи (основне місце роботи – бюджетна неприбуткова організація). Чи може працювати за сумісництвом в ФГ, ТОВ, або по ЦПД в ГО по виконанні роботи за міжнародними грантами? Чи є законодавчі обмеження?
    03.01.2025420
  • Термін сплати векселя сплив: що далі?
    ТОВ – платник податку на прибуток та ПДВ видало простий вексель у 2010 р. (строк погашення 2020 р.), який пролонгувався. Останній запис – за пред’явленням, але не раніше 28.12.2023 р. Чи потрібно дисконтувати заборгованість за векселем? Строк пред’явлення - 28.12.2024 р. Коли визнати дохід, якщо вексель не буде погашено?
    30.12.202427
  • Путівки членам сім’ї членів профспілки, які мобілізовані, загиблі та зниклі безвісті
    В статуті профспілки прописано, що надаються путівки членам профспілки та членам їх сімей. На сьогоднішній день, члени профспілки є мобілізовані, загиблі та зниклі безвісті. Чи може розцінюватись надання путівок членам сім'ї таких членів профспілки як нецільове використання коштів з подальшою втратою неприбутковості? Чи можливо прописати в своїх локальних актах надання таких путівок і як їх оподатковувати? Чи можна застосувати пп. 165.1.35 ПКУ?
    27.12.202418
  • Заміна акумуляторної тягової батареї – це капітальний чи поточний ремонт автонавантажувача?
    Підприємство має на балансі автонавантажувач, який працює на акумуляторній тяговій батареї. Батарея вийшла з ладу. Заміна батареї буде розглядатися як капітальний чи поточний ремонт?
    12.11.2024101