Визначень того, хто такий сільськогосподарський товаровиробник, або що таке сільськогосподарське підприємство, кооператив або фермерське господарство, досить багато, і наявні вони в декількох законодавчих актах, частина з яких вже зазнала змін або втратила чинність.
Частина з них визначає правила організації та реєстрації суб'єктів господарювання. Визначення, наведені в ПКУ, застосовуються виключно з метою оподаткування діяльності та майна таких суб'єктів господарювання. Існує і спеціальне визначення (критерії) для сільгосптоваровиробника — платника ПДВ, який має право на отримання дотації з бюджету. Про особливості оподаткування та отримання такої дотації ми докладно розповімо далі.
Візьмемо, наприклад, фермерське господарство. Його діяльність регулюється окремим Законом про ФГ. Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду. Фермерське господарство може бути створене без статусу юрособи одним громадянином України або у вигляді юрособи кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї, відповідно до закону.
На відміну від цього, сільськогосподарський кооператив — це виключно юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які є виробниками сільськогосподарської продукції, що добровільно об'єдналися на основі членства для провадження спільної господарської та іншої діяльності, пов'язаної з виробництвом, переробкою, зберіганням, збутом, продажем продукції рослинництва, тваринництва, лісівництва чи рибництва, постачанням засобів виробництва і матеріально-технічних ресурсів членам цього кооперативу, наданням їм послуг (ч. 1 ст. 1 Закону про сільгоспкооперацію).
Тобто в сільському господарстві можуть працювати як юридичні особи, так і підприємці, і вони можуть як виробляти сільськогосподарську продукцію, так і надавати послуги, пов'язані із таким виготовленням. Далі ми називатимемо тих, хто виготовляє сільськогосподарську продукцію, загальною назвою «сільгосптоваровиробник».
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись