Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Вартість оренди авто для туристів можна включати до собівартості кожного конкретного турпродукту

Туроператор орендує легковий автомобіль, який буде використовуватись для перевезення туристів. Чи можна витрати на оренду такого автомобіля включати до собівартості кожного конкретного туристичного продукту?

Згідно зі ст. 1 Закону №324 туристичний продукт - це попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов'язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об'єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).

Діяльність з перевезення пасажирів також потребує отримання ліцензії – пп. 24 ч. 1 ст. 7 Закону №222. Але якщо забезпечення транспортним обслуговуванням і перевезення туристів за певним маршрутом в конкретні терміни є складовою частиною туристичного продукту, який надає суб'єкт туристичної діяльності на підставі ліцензії на провадження туроператорської діяльності, то отримувати окрему ліцензію на перевезення пасажирів не потрібно.

Таким чином, туроператор може орендувати автомобілі для перевезення туристів, та відповідно, включати вартість оренди до собівартості кожного конкретного туристичного продукту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Автотранспорт , Оренда , Туристичні послуги , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі