Форму та Інструкція заповнення ТТН на перевезення алкогольної продукції затверджено Наказом Мінтрансу від 28.04.2005 р. №154. Цим документом прямо не визначено список обов’язкових реквізитів ТТН та не визначено наслідків для випадку, якщо певний реквізит заповнений не повністю. Інструкція №154 містить простий перелік реквізитів ТТН та вказівки щодо їх заповнення.
Так, у рядку «Прийняв (відповідальна особа одержувача)» фіксується факт прийняття вантажу від відповідальної особи відправника вантажу, що підтверджується підписом та скріплюється печаткою. Інструкція №154 не вимагає обов’язкового зазначення посади особи, яка прийняла продукцію. Тож якщо у цьому реквізиті не буде зазначено посаду такої особи, це не призведе до недійсності ТТН, тим більше що в наявності є належним чином оформлена довіреність.
Для списання витрат на пальне достатньо подорожнього листа вантажного автомобіля – про це ми писали ще у 2013 р. тут (в частині правил списання палива цей матеріал є актуальним на сьогодні). В тому ж 2013 р. суб’єктам господарювання (СГ) надано право не виписувати подорожні листи. Замість них можна використовувати інші документи для обліку роботи автомобіля – на розсуд самого СГ. Про такі документи ми писали тут. Будь-який СГ може прийняти рішення про використання або типової форми подорожнього листа, або розробити власні форми документів для обліку роботи автомобілів та списання пального.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись