Форму та Інструкція заповнення ТТН на перевезення алкогольної продукції затверджено Наказом Мінтрансу від 28.04.2005 р. №154. Цим документом прямо не визначено список обов’язкових реквізитів ТТН та не визначено наслідків для випадку, якщо певний реквізит заповнений не повністю. Інструкція №154 містить простий перелік реквізитів ТТН та вказівки щодо їх заповнення.
Так, у рядку «Прийняв (відповідальна особа одержувача)» фіксується факт прийняття вантажу від відповідальної особи відправника вантажу, що підтверджується підписом та скріплюється печаткою. Інструкція №154 не вимагає обов’язкового зазначення посади особи, яка прийняла продукцію. Тож якщо у цьому реквізиті не буде зазначено посаду такої особи, це не призведе до недійсності ТТН, тим більше що в наявності є належним чином оформлена довіреність.
Для списання витрат на пальне достатньо подорожнього листа вантажного автомобіля – про це ми писали ще у 2013 р. тут (в частині правил списання палива цей матеріал є актуальним на сьогодні). В тому ж 2013 р. суб’єктам господарювання (СГ) надано право не виписувати подорожні листи. Замість них можна використовувати інші документи для обліку роботи автомобіля – на розсуд самого СГ. Про такі документи ми писали тут. Будь-який СГ може прийняти рішення про використання або типової форми подорожнього листа, або розробити власні форми документів для обліку роботи автомобілів та списання пального.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити