• Посилання скопійовано

Підприємець не може застосовувати коефіцієнт індексації із значенням 120% для земель водного фонду

Чи має право фізична особа — підприємець застосовувати коефіцієнт індексації із значенням 120% для земель водного фонду?

Статтею 19 Земельного кодексу визначено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:

  • землі сільськогосподарського призначення;
  • землі водного фонду.

Пунктом 2 ст. 22 цього Кодексу визначено, що до земель сільськогосподарського призначення належать, зокрема, сільськогосподарські угіддя. Відповідно до пп. 14.1.233 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу сільськогосподарські угіддя — рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги.

До земель водного фонду належать землі, зайняті: морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об’єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами; прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів; штучно створеними земельними ділянками в межах акваторій морських портів (ст. 58 Земельного кодексу).

Пунктом 6 підрозділу 6 розділу ХХ Податкового кодексу встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 р., що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 %.

Таким чином, фізична особа — підприємець не може застосовувати коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки із значенням 120 % для земель водного фонду.

Нагадаємо, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення у 2016 р. за 2015 р. становить 1,433.

ДОВІДКОВО

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільсько­господарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 р. становить 1,2 (незалежно від місця розташування земельної ділянки), а для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення — 1,433 (лист №6-28-0.22-201/2-16).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»