• Посилання скопійовано

Валютний контроль при наданні послуг із переробки давальницької сировини

Підприємство надає послуги з переробки давальницької сировини нерезиденту. Акт приймання-передачі складений виконавцем 04.01.2016 р., підписаний замовником 10.02.2016 р.; вантажно-митна декларація оформлена 05.01.2016 р. на підставі рахунка для митниці, складеного виконавцем. З якої дати буде взято операцію на валютний контроль?

Грошові розрахунки

Відповідно до роз’яснення фахівці ДФС у підкатегорії 114.07 ресурсу «ЗІР»*, якщо розрахунки за надані (отримані) послуги з переробки, обробки, збагачення давальницької сировини проводяться у грошовій формі, то такі розрахунки регламентуються Законом «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 р. №185/94-ВР (далі – Закон №185).

Але зараз діє Постанова НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 14.09.2016 р. №386, згідно з якою з 15.09.2016 р. до 15.12.2016 р. включно розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в ст. 1 та 2 Закону №185, також здійснюються у строк, що не перевищує 120 календарних днів. До 28.07.2016 р. (включно) такий термін становив 90 календарних днів.

Порушення резидентами цього терміну тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% від суми неодержаної виручки в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) (ст. 4 Закону №185).

При цьому відповідно до п. 2.2 розд. 2 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою НБУ від 24.03.1999 №136 (далі – Інструкція №136) при експорті відлік законодавчо встановленого строку розрахунків банк починає з наступного календарного дня після дня оформлення митної декларації (далі – МД) або підписання акта, рахунку (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі).

Банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього (п. 2.3 розд.2 Інструкції №136).

Таким чином, якщо розрахунки за наданні нерезиденту послуги із переробки давальницької сировини проводять у грошовій формі, то відлік встановленого Законом №185 граничного терміну розрахунків, а саме 90 календарних днів, адже 120 днів запроваджено лише з 29.09.2016 р., розпочалися із 11.02.2016 р. Тобто з дати складання акту наданих послуг, а точніше, дати прийняття таких послуг замовником, про що свідчить дата підпису ним цього акту.

* Запитання: "Як здійснюються розрахунки при наданні (отриманні) послуг з переробки давальницької сировини у сфері ЗЕД?".

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202415
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202435
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202432
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202433
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024131