• Посилання скопійовано

Придбання автомобіля у фізособи: як провести розрахунки?

Підприємство хоче придбати автомобіль на вторинному ринку, як провести розрахунки? Які податки у продавця? Які податки у покупця?

Придбання автомобіля у фізособи потрібно оформити договором купівлі-продажу. Оскільки укладатиметься договір між підприємством та фізособою, такий договір потрібно оформити у письмовій формі (виключення становлять випадки, коли усі обов’язки сторін договору виконуються у момент його укладання, тобто, передача автомобіля у власність відбувається одночасно із його оплатою, втім, радимо все ж таки цей договір оформити письмово).

Крім цього, оформлюються первинні документи на оплату вартості автомобіля (платіжне доручення і виписка банку, якщо оплата відбувається безготівково, або видатковий касовий ордер, якщо оплата відбуватиметься готівкою тощо).  При проведенні розрахунків зверніть увагу на граничну суму готівкових розрахунків, встановлену постановою НБУ №210.  Насьогодні така гранична сума для розрахунків між підприємством та фізособою становить 150 000 грн протягом одного дня. Тож, якщо вартість автомобіля за договором більша, її треба виплачувати або частинами не більшими за 150 тис. грн на день, або краще провести розрахунки безготівково.

Оскільки автомобіль планується придбати на вторинному ринку, це, імовірніше, свідчить про те, що такий автомобіль вже перебував на обліку в ДАІ в Україні. Якщо так, то збір до ПФУ при переоформленні в ДАІ документів на нового власника сплачувати не потрібно. Про сплату такого збору ми писали, зокрема, тут.

Але у покупця може виникнути транспортний податок, і вже точно обов’язково треба буде подати в ДПІ інформацію за формою №20-ОПП. Про це ми писали, зокрема, тут.

Про визначення терміну використання легкового авто для оподаткування транспортним податком читайте тут.

Про заповнення форми №20-ОПП ви можете прочитати тут.

Ну і, звичайно, оскільки фізособа – продавець отримає від підприємця – покупця дохід у вигляді вартості проданого автомобіля, може виникнути необхідність сплатити з такого доходу ПДФО та військовий збір. Про особливості оподаткування такого доходу і обов’язки юрособи як податкового агента ми писали, зокрема, тут

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»