Наказом Мінфіну від 19 червня 2015 року №579 затверджені форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення, а саме:
- форма книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення,
- форма книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення.
В обох Порядках наведено наступне: Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.
У разі обрання платником податку ведення Книги в паперовому вигляді, має дотримуватись такої вимог як “записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від'ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку”.
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо.
При цьому, жоден Порядок не вказує на обов'язковість внесення записів до Книги одним почерком. Головне, щоб записи робились розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою.
Але зауважимо, що нормами ПКУ та Порядками №579 не передбачено ведення окремо книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат) найманими працівниками фізичної особи — підприємця. При цьому, слід розуміти, що наведеними вище Порядками передбачено, що ці Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
Тому, відповідальність за внесення невірних чи з помилками даних до Книги, що можуть вплинути на дані податкової декларації платника єдиного податку, а також адмінвідповідальність за неналежне ведення обліку доходів і витрат (ст. 164-1 КупАП) несе такий платник єдиного податку незалежно від того, хто саме вносив записи до Книги.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити