• Посилання скопійовано

За достовірність даних в Книзі обліку доходів і витрат відповідає підприємець, навіть якщо записи робив не він

Книга обліку доходів і витрат повинна заповнюватися підприємцем. Чи не буде вважається неналежне ведення книги обліку, якщо вона заповнюється різним почерком, тобто різними людьми (наприклад, замість підприємця записи в книгу робить його родич)?

Наказом Мінфіну від 19 червня 2015 року №579 затверджені форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення, а саме:

- форма книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення,

- форма книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення.

В обох Порядках наведено наступне: Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

У разі обрання платником податку ведення Книги в паперовому вигляді, має дотримуватись такої вимог як “записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису (з відображенням від'ємного або позитивного значення), який засвідчується підписом платника податку”.

Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо.

При цьому, жоден Порядок не вказує на обов'язковість внесення записів до Книги одним почерком. Головне, щоб записи робились розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою.

Але зауважимо, що нормами ПКУ та Порядками №579 не передбачено ведення окремо книги обліку доходів (книги обліку доходів та витрат) найманими працівниками фізичної особи — підприємця. При цьому, слід розуміти, що наведеними вище Порядками передбачено, що ці Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Тому, відповідальність за внесення невірних чи з помилками даних до Книги, що можуть вплинути на дані податкової декларації платника єдиного податку, а також адмінвідповідальність за неналежне ведення обліку доходів і витрат (ст. 164-1 КупАП) несе такий платник єдиного податку незалежно від того, хто саме вносив записи до Книги.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202423
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202420
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.20241 111