Сертифікат відповідності - документ, який підтверджує, що продукція, системи якості, системи управління якістю, системи екологічного управління, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документа, визначеного законодавством. Під терміном "сертифікат відповідності" також розуміється сертифікат затвердження типу засобу вимірювальної техніки (ст. 1 від 17.05.2001 р. №2406-III Закону України "Про підтвердження відповідності").
Зразок бланка сертифіката відповідності затверджений Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 19.04.2011 р. №155.
Серед його реквізитів вказують, зокрема, термін його дії, вид продукції (повна назва, тип, вид, марка, торгова марка (товарний знак), код УКТЗЕД), на яку він видається, та кому такий сертифікат видано (юрособа, місцезнаходження, ЄДРПОУ — тобто йдеться про реквізити замовника сертифіката).
Як використовується отриманий сертифікат відповідності?
За ч. 2 ст. 662 ЦКУ продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства. Таким чином, сертифікат відповідності, як один з документів, який підтверджує якість товару, у випадку, якщо його сертифікація є обов’язковою, має надаватися покупцю.
Але чи може сертифікат відповідності сам бути товаром і продаватися окремо від товару, на який він був виданий?
Предметом договору купівлі-продажу (ст. 655 ЦКУ) може бути майно (товар). Під терміном “майно” як особливий об'єкт законодавець називає окрему річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки.
На нашу думку, сертифікат не підпадає під термін “майно” та не може бути окремим предметом купівлі-продажу. Сертифікат відповідності нерозривно повязаний із продукцією (товаром, майном), який підтверджує якість такої продукції (товару, майна), та при цьому, не має визначених індивідуальних ознак, що дає йому право перебувати самостійно у цивільному обігу, не містить визначених прав та/або обовязків його отримувача (володільця/замовника сертифіката).
Таким чином, щоб отримати від підприємства сертифікат відповідності на товар, інша юридична особа має придбати хоча б одну одиницю такого товару у підприємства. В такому випадку підприємство надасть цей сертифікат безоплатно (адже це є його обов’язком).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити