• Посилання скопійовано

Реєстрація або перереєстрація підприємця з зони АТО: що для цього треба?

Підприємець був зареєстрований в Луганській області. Перед переїздом написав заяву у податкову на призупинення діяльності на рік. Зараз вирішив відновити діяльність за новим місцем проживання. Які документи і куди слід подати? Чи можна відновитись в будь-якій податковій, якщо немає прописки?

Для того, щоби визначитись з тим, як саме діяти в ситуації, викладеної в запитанні, слід звернутись до Наказу ДФС від 15.12.2014 р. №367 “Про внесення змін до окремих наказів ДФС України”.

У цьому документі наведений Перелік територіальних органів, у яких змінено юридичні адреси та на які покладено виконання функціональних обов'язків, зокрема, щодо ДПІ у Луганський області.

Якщо підприємець з огляду на наведену у  вищезазначеному документі інформацію, побачить ДПІ, в якому він перебував на обліку та у якого змінена адреса (тобто, ДПІ на сьогодні виконує свої повноваження у повному обсязі, але за іншою адресою), йому необхідно звернутись до цієї ДПІ за новою адресою та поновити свою господарську діяльність (такий підприємець може здійснювати господарську діяльність на всій території України).

У разі, якщо наведені вище дії зробити неможливо, то такій фізичній особі слід спочатку змінити своє місце проживання — на виконання ст. 6 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” від 11.12.2003 р №1382-IV та Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого наказом МВС України від 22.11.2012 р. №1077, проставити відмітку у паспорті про зміну місця проживання (місця реєстрації фізособи), звернутись до державного реєстратора та внести зміни щодо місця проживання  та стати на облік в ДПІ за місцем нової реєстрації.

Відповідні реєстраційні дії здійснюються державними реєстраторами ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві (згідно з Наказом Мінюсту від 05.11.2014 р. №1849/5 “Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є окупована територія та територія проведення антитерористичної операції”).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202417
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202436
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202432
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202434
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133