• Посилання скопійовано

Які є варіанти благодійної діяльності в Україні за рахунок коштів міжнародної місіонерської організації?

Фізособа-волонтер планує отримувати на постійній основі валюту від міжнародної місіонерської організації. Буде укладено договір. Фізособа буде витрачати ці кошти на благодійні цілі для постраждалих та осіб з інвалідністю. Перед донором буде звітність про витрачання коштів, планується 10% надходжень надавати фізособі як добровільні пожертвування для її родини. Чи може така особа зареєструватись волонтером, подавати декларацію про доходи, сплачувати податки з отриманих 10%? Чи є інші варіанти?

Реєстрація волонтерів в Україні передбачена Законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації». А саме, відповідно до пп. 2-1 розділу VII Закону про благодійність, реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації формується і ведеться ДПС, та оприлюднюється на її офіційному веб-сайті. Порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації визначений Порядком №1089.

Звертаємо увагу, що це стосується тільки волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, тобто благодійна діяльність такого волонтера повинна бути пов’язана тільки з АТО та/або здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ.

Якщо сфера діяльності волонтера є іншою, він не підлягає реєстрації та не може застосовувати пільги щодо оподаткування, які існують тільки для тих волонтерів, які відповідають вимогам щодо реєстрації волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ.

Зокрема, відповідно до пп. 165.1.54 ПКУ звільняється від оподаткування ПДФО та військовим збором сума (вартість) благодійної допомоги, яка відповідає вимогам, встановленим цим підпунктом. Зокрема, звільнення діє для зареєстрованих волонтерів, які надають благодійну допомогу особам, зазначеним в пп. 165.1.54 ПКУ.

Отже, якщо благодійна діяльність в даному випадку не належить до сфери забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (зокрема, якщо отримувачі допомоги – постраждалі, люди з інвалідністю не належать до тих осіб, які зазначені у пп. 165.1.54 ПКУ), така схема роботи для фізичної особи – волонтера не підійде.

Якщо планується надавати допомогу людям, які не зазначені в пп. 165.1.54 ПКУ, можна розглянути варіант реєстрації юридичної особи – благодійної організації, яка буде отримувати цільове фінансування у валюті від організації – нерезидента та витрачати його на встановлені цілі – благодійну допомогу фізичним особам тощо. При цьому засновники благодійної організації зможуть самостійно встановити види діяльності благодійної організації та категорії осіб, яким вони планують надавати допомогу. Благодійна організація має право на адміністративні витрати в межах 20% доходу цієї організації (включаючи цільове фінансування) у поточному році (ч. 3 ст. 16 Закону про благодійність). 

Благодійні організації підлягають реєстрації платниками ПДВ на загальних підставах, якщо вони будуть проводити оподатковувані ПДВ операції, а також операції, що звільнені від ПДВ (безоплатне надання або продаж товарів, послуг, безоплатне передання або продаж ОЗ тощо). Докладніше про це – тут та тут.

Якщо діяльність волонтера не вписується в рамки заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ  та умови пп. 165.1.54 ПКУ, то без створення благодійної організації таку роботу проводити не можна. Якщо валютні кошти буде отримувати фізична особа, яка не є волонтером антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, вона не підлягає реєстрації волонтером і тому буде зобов’язана декларувати 100% отриманих коштів та сплачувати з них ПДФО та віськовий збір.

* * *

На сайті Дебету-Кредиту ми багато пишемо про благодійні організації, наприклад:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025146
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025454
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520