• Посилання скопійовано

Чи може ФОП-лікар відкрити поліклініку профілактичних оглядів?

Приватно практикуючі лікарі, які зареєстровані як ФОП та мають ліцензію на провадження медичної практики, відкрили кабінети, найняли на роботу лікарів з вищою освітою та середній медичний персонал. Чи відносяться медкабінети до закладів охорони здоров’я? Чи може лікар - ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?

Чи відносяться медичні кабінети до закладів охорони здоров’я? 

Насамперед зазначимо, що медичний кабінет відсутній у переліку закладів охорони здоров’я, що затверджений Наказом МОЗ № 385.

Медичні кабінети відкривають ФОПи для провадження діяльності з медичної практики за наявності відповідної ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.  Тому лікар, як ФОП, є звичайним роботодавцем та має право приймати на роботу інших лікарів.

 

Чи може лікар- ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?

ФОП, який має ліцензію, поточний рахунок у банку, відповідне обладнання та приміщення, а до цього ще й кваліфікований персонал, має право відкрити клініку з застосуванням відповідного коду виду економічної діяльності (КВЕД).

Для медичної практики використовують такі КВЕД:

  • 86.21 «Загальна медична практика»;
  • 86.22 «Спеціалізована медична практика»;
  • 86.23 «Стоматологічна практика»;
  • 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я».

Тож, бачимо, що ФОП за КВЕД 86.90 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я» може відкрити поліклініку профілактичних оглядів. Для цього приватний медзаклад повинен мати ліцензією на медпрактику і акредитаційний сертифікат.

Що це дає потенційному роботодавцю тих фізосіб, які проходять профогляди?

Відповідно до ст. 159 КЗпПст. 169 КЗпП та ст. 14 Закону про охорону праці працівник зобов'язаний проходити у встановленому порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Тож, пройти профогляд для влаштування на роботу майбутній працівник може і в приватному медичному закладі (центрі, клініці). А в подальшому, роботодаць сам приймає рішення, де працівники проходитимуть медогляди: у міській поліклініці чи у приватній. В будь-якому випадку, роботодавець має укласти договір з приватним медзакладом (який має ліцензією на медпрактику і акредитаційний сертифікат) та скласти план-графік проходження працівниками медоглядів.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Печатка перевізника на ТТН
    При оформленні ТТН - є відправник, одержувач і перевізник. Чиї печатки потрібні для правильного оформлення? Чи потрібна печатка перевізника?
    15.12.2022403
  • Чи може ФОП-лікар відкрити поліклініку профілактичних оглядів?
    Приватно практикуючі лікарі, які зареєстровані як ФОП та мають ліцензію на провадження медичної практики, відкрили кабінети, найняли на роботу лікарів з вищою освітою та середній медичний персонал. Чи відносяться медкабінети до закладів охорони здоров’я? Чи може лікар - ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?
    05.12.202214
  • Щорічне оцінювання посадових осіб ОМС під час воєнного стану
    Чи проводиться під час воєнного стану щорічна оцінка посадових осіб місцевого самоврядування?
    17.11.20226101
  • Товар оплатили і частково отримали, а документів на нього немає: що робити?
    Покупець – платник ПДВ перерахував кошти продавцю – платнику ПДВ за виготовлення металевих конструкцій без договору на 100%. Товар було отримано на 90%, а видаткову накладну і ТТН взагалі не отримано. Почалася війна і продавець не виходить на зв‘язок. Як покупцю оприбуткувати товар і закрити дебіторську заборгованість постачальника за передплатою?
    03.11.2022119
  • Зміни до ст. 38 Закону про зайнятість: чи стосується крюїнгу?
    Законом №2623 внесено зміни до ст. 38 Закону про зайнятість, в частині надання безоплатних послуг щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Чи стосується це діяльності крюїнгу? У договорах із моряками предмет - надання інформаційно -консультаційних послуг, оформлення документації тощо. Якщо так, то яке формулювання можна прописати, оскільки власник бажає надавати послуги на оплатній основі?
    02.11.2022442