• Посилання скопійовано

Зміни до ст. 38 Закону про зайнятість: чи стосується крюїнгу?

Законом №2623 внесено зміни до ст. 38 Закону про зайнятість, в частині надання безоплатних послуг щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Чи стосується це діяльності крюїнгу? У договорах із моряками предмет - надання інформаційно -консультаційних послуг, оформлення документації тощо. Якщо так, то яке формулювання можна прописати, оскільки власник бажає надавати послуги на оплатній основі?

Крюїнг (від англ. «Crewing») - це посередництво у пошуку, відборі та працевлаштуванні моряків на судна. В Україні, щоб займатися крюїнгом, потрібно отримати ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

Тепер щодо змін:

Законом № 2623 внесено зміни до ч. 2 ст. 38 Закону про зайнятість.

Насамперед, зазначимо, що як і раніше, надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється після укладення між особою та суб’єктом господарювання договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Але тепер чітко зазначено, що суб’єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, зобов’язаний безоплатно надавати громадянам України консультації та інформацію про:

  • переваги легального працевлаштування за кордоном;
  • характер майбутньої роботи;
  • умови та розмір оплати праці;
  • умови проживання в державі перебування;
  • наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.

Тож суб’єктам господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди. Оплата послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється роботодавцем, якому надано такі послуги.

Таким чином, вважаємо, що зміни, внесені до ст. 38 Закону про зайнятість,  також стосуються агенств чи підприємств, які займаються крюїнгом, тому що такі компанії займаються посередництвом у працевлаштуванні моряків на закордонні судна. Тому, починаючи з 27 жовтня 2022 року послуги крюїнгу особам, які працевлаштовуються, мають надаватися безоплатно. А оплату таких послуг має здійснювати роботодавець, якому надано послуги.

Будь-які формулювання в договорі стосовно того, що компанія надає послуги особі, яка працевлаштовується за кордоном, на оплатній основі, буде порушенням законодавства, що може призвести аж до припинення діяльності, зупинення або анулювання ліцензії органом ліцензування (ч. 11 ст. 53 Закону про зайнятість).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202413
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202433
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202430
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202430
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024131