Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Чи можна придбати офіс за кордоном під час дії воєнного стану?

Українська компанія хоче придбати офісне приміщення за кордоном, щоб перемістити роботу свого офісу. Чи є станом на 21.07.2022 будь-які обмеження щодо проведення такої операції з придбання об’єкта нерухомості за кордоном в частині оплати в іноземній валюті з боку валютного законодавства України? Яке податкове навантаження такого придбання?

По-перше, станом на цей момент, у період дії воєнного стану придбати валюту та провести розрахунки з нерезидентом через банк поки що неможливо. 

Дозволені валютні операції перераховані у п. 14 Постанови № 18, і там немає такої операції, як придбання нерухомого майна у нерезидента. Втім, НБУ регулярно вносить зміни у Постанову № 18, і тому радимо слідкувати за цими змінами на предмет ослаблення валютного регулювання для даної ситуації.

По-друге, особливостей оподаткування такого придбання не передбачено.

Оскільки нерухоме майно перебуватиме не на території України, податок на нерухомість не виникає. 

Щодо ПДВ. Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України. Оскільки в зазначеному випадку нерухомість розташована за кордоном, щодо податкового кредиту ПДВ не може бути мови.

Після придбання офісу підприємство має право його амортизувати, якщо він буде використовуватись в діяльності підприємства – за загальними правилами бухобліку та оподаткування прибутку підприємств.

Податок на доходи нерезидентів також не виникає, оскільки такого доходу (від продажу нерухомого майна за межами України) немає у переліку оподатковуваних доходів нерезидентів у пп. 141.4.1 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
ЗЕД , Воєнний стан

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі