• Посилання скопійовано

Використання старої форми ТТН: які наслідки?

Підприємством після 1 жовтня 2021 р. при постачанні покупцям складаються ТТН за старою формою (аналогічно складає ТТН і постачальник цього підприємства). Як податкові наслідки можуть бути при цьому? Або якщо буде використовуватись нова форма ТТН, але без зазначення даних про вагу авто?

Нагадаємо, що крім змін до форми ТТН передбачених Законом №1582 впроваджуються і нові штрафні санкції для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у ТТН або інші документи на вантаж у розмірі 51 тис. грн (ст. 132-2 КУпАП). Детальніше про зміни з 1 жовтня ми писали тут та тут.

Тому, використання старої форми ТТН або відсутність даних про вагу авто може призвести до накладання штрафу на вантажовідправника згідно з ст. 132-2 КУпАП.

Однак, наразі до ВРУ подано законопроект яким запропоновано скасувати ст. 132-2 КУпАП, що передбачає відповідальність за порушення вимог оформлення та внесення відомостей до товарно-транспортної накладної або інших визначених законодавством документів на вантаж (3000 н.м.д.г., 51000 грн). Але він ще не проголосований, а лише отримано висновок комітету про включення його до порядку денного.

Що ж до вантажоотримувача, то як зазначали податківці: у разі відсутності товарно-транспортної документації (а в даному випадку відсутність обов’язкових реквізитів ТТН буде розцінено саме так), яка підтверджує отримання послуг з перевезення вантажу, у тому числі ТТН, які відносяться до первинних документів та на підставі яких ведеться бухгалтерський облік, платник податків при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку не має підстав для врахування вартості таких послуг при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Крім того, вочевидь, вантажоотримувач втратить право і не віднесення суми ПДВ до складу ПК у вартості послуг з перевезення.

Але це стосується лише того випадку, якщо вартість транспортних послуг виділяється окремо. Якщо ж вона включена у вартість товару, що постачається вантажовідправником, то це не вплине не їх собівартість при оприбуткуванні або праві на віднесення суми ПДВ до складу ПК.

Крім цього, як було неодноразово зазначено у рішеннях суду (які ми розглядали тут) відсутність ТТН може свідчити про нереальність операцій з надання послуг перевезення, однак не про нереальність самого факту постачання товару (за умови наявності інших підтверджуючих документів, зокрема рахунку, оплати, накладної, договору тощо).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025147
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025460
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202591
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520