Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Використання старої форми ТТН: які наслідки?

Підприємством після 1 жовтня 2021 р. при постачанні покупцям складаються ТТН за старою формою (аналогічно складає ТТН і постачальник цього підприємства). Як податкові наслідки можуть бути при цьому? Або якщо буде використовуватись нова форма ТТН, але без зазначення даних про вагу авто?

Нагадаємо, що крім змін до форми ТТН передбачених Законом №1582 впроваджуються і нові штрафні санкції для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у ТТН або інші документи на вантаж у розмірі 51 тис. грн (ст. 132-2 КУпАП). Детальніше про зміни з 1 жовтня ми писали тут та тут.

Тому, використання старої форми ТТН або відсутність даних про вагу авто може призвести до накладання штрафу на вантажовідправника згідно з ст. 132-2 КУпАП.

Однак, наразі до ВРУ подано законопроект яким запропоновано скасувати ст. 132-2 КУпАП, що передбачає відповідальність за порушення вимог оформлення та внесення відомостей до товарно-транспортної накладної або інших визначених законодавством документів на вантаж (3000 н.м.д.г., 51000 грн). Але він ще не проголосований, а лише отримано висновок комітету про включення його до порядку денного.

Що ж до вантажоотримувача, то як зазначали податківці: у разі відсутності товарно-транспортної документації (а в даному випадку відсутність обов’язкових реквізитів ТТН буде розцінено саме так), яка підтверджує отримання послуг з перевезення вантажу, у тому числі ТТН, які відносяться до первинних документів та на підставі яких ведеться бухгалтерський облік, платник податків при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку не має підстав для врахування вартості таких послуг при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Крім того, вочевидь, вантажоотримувач втратить право і не віднесення суми ПДВ до складу ПК у вартості послуг з перевезення.

Але це стосується лише того випадку, якщо вартість транспортних послуг виділяється окремо. Якщо ж вона включена у вартість товару, що постачається вантажовідправником, то це не вплине не їх собівартість при оприбуткуванні або праві на віднесення суми ПДВ до складу ПК.

Крім цього, як було неодноразово зазначено у рішеннях суду (які ми розглядали тут) відсутність ТТН може свідчити про нереальність операцій з надання послуг перевезення, однак не про нереальність самого факту постачання товару (за умови наявності інших підтверджуючих документів, зокрема рахунку, оплати, накладної, договору тощо).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Автотранспорт

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі