Головна Усі консультації Держрегулювання Інше

Який код ознаки пов’язаності юросіб обрати у випадку, коли родичі володіють частками в цих юрособах?

Операції з підприємством (нерезидент) підпадає під контрольовані операції через пов'язаність (власник підприємства (нерезидента) – це дочка власника українського підприємства). Який код ознаки пов'язаності особи вказувати у додатку до звітності "Відомості про особу, що бере участь у контрольованих операціях"?

Відповідно до пп. 14.1.159 ПКУ, пов’язані особи - це юридичні та/або фізичні особи, та/або утворення без статусу юридичної особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, з урахуванням критеріїв, одним з яких є критерій, за яким одна і та сама фізична особа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у кожній такій юридичній особі у розмірі 25 і більше відсотків.

Для цілей визначення, чи володіє фізична особа безпосередньо та/або опосередковано корпоративними правами у розмірі 25 і більше відсотків у юридичній особі, усі корпоративні права, які належать (безпосередньо та/або опосередковано) фізичній особі, є сумою часток корпоративних прав, які:

  • безпосередньо та/або опосередковано належать такій фізичній особі в юридичній особі через володіння корпоративними правами;
  • належать будь-яким пов’язаним особам такої фізичної особи у зазначеній юридичній особі (без врахування осіб, пов’язаних з такою фізичною особою через пряме та/або опосередковане володіння корпоративними правами).

Пов’язані особи для фізичних осіб – це чоловік (дружина), батьки (у тому числі усиновлювачі), діти (повнолітні/неповнолітні, у тому числі усиновлені), повнорідні та неповнорідні брати і сестри, опікун, піклувальник, дитина, над якою встановлено опіку чи піклування.

Таким чином, дві юридичні особи, власниками яких є тато і дочка, є пов’язаними за вищезазначеним крииерієм.

Цьому критеірю відповідає код ознаки пов’язаності особи 502 «Одна і та сама юридична або фізична особа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у кожній такій юридичній особі у розмірі, передбаченому пп. 14.1.159 ПКУ на момент здійснення контрольованої операції» згідно довідника у Додатку 2 до Порядку № 8.

Цей код зазначається у  розділі Додатка «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» у відповідних рядках.

Згідно з п. 2 розділу IV Порядку №8, при розкритті інформації за кодом пов’язаності «502» у графах «Розмір володіння корпоративними правами: всього/безпосередньо/опосередковано» проставляється цифрове значення розміру володіння корпоративними правами у відсотках із точністю до другого знака після коми. У разі опосередкованого володіння зазначається інформація про усіх осіб, через яких здійснюється опосередковане володіння корпоративними правами, тобто в даному випадку про дочку потрібно зазначити таку інформацію у частині інформації про пов'язаних осіб, через яких здійснюється опосередковане володіння корпоративними правами контрагента:

  • найменування особи;
  • країна реєстрації;
  • код;
  • розмір володіння корпоративними правами.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі