• Посилання скопійовано

Чи є витратами вартість впровадження і оцінка комплексної системи захисту інформації програмного продукту?

Чи є витратами роботи на впровадження і оцінку системи захисту інформації програмного продукту «Інформаційна система…»? Чи вартість виконаних робіт має збільшити вартість створеного НА, а саме раніше розробленого програмного продукту "Інформаційної системи...", як модернізація?

Запитання:

Організація замовила розробку програмного продукту «Інформаційна система…». В результаті виконаних робіт у бухобліку організації відображено придбання нематеріального активу. Після цього у іншого контрагента замовлено виконання робіт з впровадження і оцінки комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) «Інформаційної системи...» з підтвердженою відповідністю для раніше розробленого програмного продукту «Інформаційна система…».

Чи є витратами періоду вартість робіт на впровадження і оцінку комплексної системи захисту інформації програмного продукту «Інформаційна система…»? Або вартість виконаних робіт має збільшити вартість створеного нематеріального активу, а саме раніше розробленого програмного продукту "Інформаційної системи...", тобто в обліку проводиться як модернізація?  

 

Відповідь: Відповідно до пунктів 7, 8 НП(С)БО 8 та п. 2.2 Методичних рекомендацій №1327 нематеріальний актив, отриманий в результаті розробки, слід відображати в балансі за умов, якщо підприємство має:

- намір, технічну можливість та ресурси для доведення нематеріального активу до стану, у якому він придатний для реалізації або використання;

- можливість отримання майбутніх економічних вигод від реалізації або використання нематеріального активу;

- інформацію для достовірного визначення витрат, пов'язаних з розробкою нематеріального активу.

Якщо нематеріальний актив не відповідає вказаним критеріям визнання, то витрати, пов'язані з його придбанням чи створенням, визнаються витратами того звітного періоду, протягом якого вони були здійснені, без визнання таких витрат у майбутньому нематеріальним активом.

Первісна вартість нематеріальних активів збільшується на суму витрат, пов'язаних із удосконаленням цих нематеріальних активів і підвищенням їх можливостей та строку використання, які сприятимуть збільшенню первісно очікуваних майбутніх економічних вигод.

Витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в придатному для використання стані та одержання первісно визначеного розміру майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат звітного періоду (п. 18 НП(С)БО 8 та абзаци 2-3 п. 2.11 Методичних рекомендацій №1327).

Витрати, зокрема на удосконалення об'єктів нематеріальних активів відображаються на субрахунку 154. Фактичні витрати на придбання, створення та удосконалення об'єктів нематеріальних активів, використання яких на дату балансу за призначенням не відбулося (не введені в господарський оборот), відображаються у складі незавершених капітальних інвестицій у нематеріальні активи (п. 2.12 Методичних рекомендацій №1327).

Мінфін у листі від 23.07.2010 р. №31-34000-10-10/19027 повідомив, що питання визначення складу витрат, що включаються до первісної вартості об'єкта нематеріального активу, створеного підприємством, урегульовано пунктами 17 П(С)БО 8 та 2.11 Методичних рекомендацій №1327.

Отже, рішення про характер проведених робіт (тобто, на що були спрямовані роботи із впровадження і оцінки комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) «Інформаційної системи...»: на підтримання нематеріального активу в робочому стані чи на його поліпшення) приймається керівником підприємства з урахуванням результатів аналізу існуючої ситуації та суттєвості таких витрат.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Взаємна фіндопомога: чи є підприємства пов’язаними сторонами?
    Велике підприємство (ВП) надало збитковому підприємству (ЗП) безповоротну фіндопомогу (БФД). На кінець звітного періоду ЗП не має зобов’язань перед ВП. На цю ж дату ВП має заборгованість перед ЗП за отриманою поворотною фіндопомогою (ПФД). Власний капітал ЗП від’ємний, а ВП – достатній (значно перевищує суму отриманої ПФД). Чи є ВП та ЗП пов’язаними сторонами згідно з ПКУ?
    08.04.2025107
  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202571
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202563
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025157
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025482