• Посилання скопійовано

Кошти сплачуються ФОПу у цьому році за ремонт, який робитиметься в наступному році: який алгоритм?

ТОВ планує оплатити ФОПу за послуги з ремонту приміщення в цьому році, а ремонт виконуватиметься в наступному році. Які алгоритм, проведення, їх підстава (бух. довідки, ручні проведення) необхідні документи? Як це віднести на витрати та відобразити в звіті з прибутку?

Відповідно до п. 14 НП(С)БО 7 первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта. Залишкова вартість основних засобів зменшується у зв'язку з частковою ліквідацією об'єкта основних засобів.

Витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта в робочому стані (проведення технічного огляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат (п. 15 НП(С)БО 7).

Отже, до витрат включається лише вартість поточного ремонту приміщення. Вартість капітального ремонту – збільшує первісну вартість такого приміщення.

При цьому попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг не визнається витратами й не включається до звіту про фінансові результати (9.2 НП(С)БО 16).

Попередня оплата ремонту приміщення відображається в обліку за ДТ 371 КТ 311.  

У п. 28 Методичних рекомендацій №561 зазначено, що приймання закінчених робіт з ремонту і поліпшення основних засобів (модернізація, добудова, реконструкція тощо) оформлюється актом приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об'єктів.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Розділом III ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці зі сплачених авансів.

Щодо доходу ФОПа зазначимо таке.

Згідно з пп. 1 п. 292.1 ПКУ доходом ФОПа – платника єдиного податку є дохід, отриманий ним протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження йому коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі (п. 292.6 ПКУ).

Для ФОПа на загальній системі оподаткування об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого ФОП (п. 177.2 ПКУ).

При цьому ДФС в ІПК від 22.11.2018 р. №4916/Г/99-99-13-01-02-14/ІПК повідомляє, що виручкою ФОП вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, а датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів.

Отримання попередньої оплати за товар включається до загального оподаткованого доходу ФОП на загальній системі оподаткування.

Отже, для ФОП на будь-який системі оподаткування, який отримає аванс за ремонт у поточному році, а виконає його у наступному році, такий аванс включається до доходу у звітному періоді його отримання

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»